Młodzi protestujący demonstrują przeciwko tajskiemu senatorowi w Ministerstwie Kultury

Krajowy —

Prowadzona przez młodzież grupa protestacyjna Thalu Wang protestowała przed tajskim Ministerstwem Kultury w niedzielę 6 sierpnia, domagając się cofnięcia statusu artysty narodowego senatorowi, który podobno nie popierał poprzedniej koalicji kierowanej przez Move Forward.

Spotkanie odbyło się wczoraj wieczorem i zgromadziło stosunkowo niewielką liczbę uczestników, głównie tajlandzkich nastolatków.

Celem demonstracji było wezwanie do odebrania statusu artysty narodowego senatorowi Nawaratowi Pongpaiboonowi, który według doniesień zdecydował się wstrzymać od głosu podczas poprzedniego głosowania premiera, w którym lider Move Forward, Pita Limjaroenrat, nie objąć urząd.

Protestujący, ubrani w czarne stroje i maski, malują sprayem symbole graffiti na ziemi i na szyldzie przed Ministerstwem Kultury, aby wyrazić swoje niezadowolenie z ministerstwa.

Rzucali też ulotki i bomby dymne przez ogrodzenie ministerstwa, chociaż ogólnie rzecz biorąc, działania przebiegały spokojnie i nikomu nic się nie stało.

Kilku funkcjonariuszy policji było obecnych w ministerstwie i ograniczyło dostęp do protestujących. Na straży czuwali również pracownicy ochrony, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kompleksu.

Protestujący ostatecznie opuścili teren po zakończeniu wezwania.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/