Pheu Thai ogłasza nową koalicję w celu utworzenia rządu Tajlandii

Tajlandia -

Partia Pheu Thai ogłosiła nową koalicję z kandydatem na premiera Sretthą Thavisinem.

Nasze poprzednie historie:

Partia Pheu Thai utworzy teraz nową koalicję bez partii Move Forward, co spowoduje unieważnienie protokołu ustaleń między poprzednią koalicją.

Teraz aktualizacja:

Partia Pheu Thai ma obecnie 141 posłów z Partii Pheu Thai i 71 posłów z Partii Bhumjaithai, czyli łącznie 212 posłów.

Lider Partii Pheu Thai Cholnan Srikaew ogłosił na konferencji prasowej w parlamencie w środę (9 sierpniath), że obecnie dołącza sześć innych partii, to Partia Pracachart (9 deputowanych), Partia Seri Ruam Thai (1 deputowany), Partia Chart Pattana Kla (2 deputowanych), Partia Pheu Tai Ruam Palang (2 deputowanych), Palang Sangkhom Partia Mai (1 poseł) i Partia Hrabstw Tajlandii (1 poseł).

Z sześcioma innymi partiami koalicyjnymi, łączna liczba posłów w nowej koalicji utworzonej przez Partię Pheu Thai wynosi 228.

Oczekuje się, że do koalicji będą przyłączać się kolejne partie próbujące sformować nowy rząd w Tajlandii, ale Partia Ruchu Naprzód, która zdobyła najwięcej mandatów i głosów w ostatnich wyborach, nie będzie jedną z nich, ponieważ ze względu na politykę zmian ustawie Lese Majeste, której sprzeciwiali się na każdym kroku w celu utworzenia nowego rządu i zostali zmuszeni do opozycji.

Powiązany artykuł/Dowiedz się więcej:

Zgodnie z obowiązującą konstytucją 250 senatorów powołanych przez nieistniejącą już Narodową Radę na rzecz Pokoju i Porządku (NCPO) może wspólnie z parlamentarzystami wybierać premiera w parlamencie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.