Kandydat na premiera Pheu Thai pozywa Chuwit w związku z zarzutami uchylania się od podatku gruntowego

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Kandydat na premiera partii Pheu Thai, Srettha Thavisin, zlecił swojemu prawnikowi złożenie pozwu przeciwko znanemu demaskatorowi Chuwitowi Kamolvisitowi za zniesławienie. Pozew wynika z twierdzeń Chuwit, że Srettha był zamieszany w przypadki uchylania się od podatku gruntowego przez dewelopera Sansiri Plc.

Prawnik Sretthy, Winyat Chatmontri, powiedział, że pozew przeciwko Chuwitowi nie był próbą zastraszania tego ostatniego, ale raczej koniecznym posunięciem, ponieważ Srettha musiał bronić się przed stawianymi mu zarzutami.

W procesie karnym o zniesławienie bierze udział 7-8 świadków zaangażowanych w sprzedaż gruntów, zakupy i związane z tym podatki. Winyat dodał, że jest również w posiadaniu udokumentowanych dowodów, które zostaną przedstawione na rozprawie. Powiedział, że Srettha złoży również pozew o zniesławienie przeciwko Chuwitowi, domagając się odszkodowania w wysokości 500 milionów bahtów.

Prawnik argumentował, że Srettha, który był byłym dyrektorem generalnym Sansiri Plc, nie był zaangażowany w sprzedaż i zakup gruntów, ponieważ zadanie to należało do obowiązków zespołu ds. Zakupów gruntów firmy. Winyat wyjaśnił, że jako ówczesny dyrektor najwyższego szczebla Śrettha wydawał zezwolenia na zakup gruntów tylko na podstawie przedstawionych mu liczb, aby firma mogła wykorzystać nieruchomość. Dodał, że podatki były płacone przez sprzedających prawidłowo, zgodnie z umowami zawartymi ze spółką.

Winyat powiedział również, że przypadek sprzedaży gruntów w 12 partiach nie pociągał za sobą uchylania się od płacenia podatków, ale był raczej posunięciem podjętym zgodnie z „planowaniem podatkowym”. Zauważył ponadto, że nie było to ani nielegalne, ani działanie na szkodę państwa.

Zwrócił uwagę, że państwo generalnie zapewnia ludziom kanały planowania płatności podatkowych, takie jak wykorzystanie kosztów ubezpieczenia na życie do odliczeń podatkowych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.