Tajlandzcy taksówkarze muszą kazać pasażerom zapiąć pasy

Krajowy —

Według Królewskiej Policji Tajlandii pasażerowie taksówek lub innych pojazdów transportu publicznego będą teraz zobowiązani do zapinania pasów bezpieczeństwa podczas każdej podróży.

Nowy wymóg, opublikowany w Royal Gazette we wtorek, 8 sierpnia, dotyczył przede wszystkim taksówkarzy. Wymaga od szoferów ustnego poinformowania pasażerów o zapięciu pasów bezpieczeństwa lub umieszczenia widocznego dla pasażerów znaku ostrzegającego ich o zapięciu pasów.

Pojazdy transportu publicznego są również zobowiązane do posiadania znaku lub nagrania dźwiękowego informującego o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa.

Ogłoszenie zostało podpisane przez szefa tajlandzkiej policji, Pol Gen Damrongsak Kittiprapas, powołując się na ustawę o transporcie lądowym.

Istnieją również inne wymagania, w tym:

  • Kierowcy muszą informować pasażerów, aby zajęli wyznaczone miejsca.
  • Pasażerowie nie mogą siedzieć na dodatkowych siedzeniach dostarczonych nielegalnie przez kierowcę.
  • Pasażerom zabrania się przebywania w poruszającym się pojeździe, chyba że jest tam wyznaczone miejsce do stania.
  • Pasażerowie nie mogą wystawiać żadnej części ciała na zewnątrz poruszającego się pojazdu.

Ogłoszenie wejdzie w życie z dniem 6 listopada 2023 r.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/