AKTUALIZACJA: Drugi żółw morski znaleziony pod wpływem ropy w Morzu Phuket

Phuket -

Drugi żółw morski został znaleziony dotknięty olejem w morzu w Phuket. Morscy ekolodzy stwierdzili, że lokalne zasoby morskie zostały poważnie dotknięte.

Nasze poprzednie historie:

Na kilku plażach w Thalang znaleziono plamy oleju, a także małego żółwia morskiego, który najwyraźniej został dotknięty olejem.

Urząd Morski Phuket złożył raport o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Teraz aktualizacja:

Ekspert od życia morskiego, dr Thon Thamrongnawasawat, powiedział The Phuket Express, że na wyspie Racha Yai w Mueang Phuket znaleziono drugiego żółwia morskiego pokrytego plamami oleju. Żółw został uratowany i oczyszczony, zanim został przewieziony do Centrum Ratownictwa Zwierząt Morskich Sireetarn w celu dalszego leczenia.

Plamy oleju mają teraz duży wpływ na życie morskie i rafy koralowe. Oznacza to, że wpłynęło to na ogólny morski system ekologiczny Phuket. Ten problem jest pilny i wymaga szybkiego rozwiązania – powiedział dr Thon.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.