91 jaj żółwi morskich znalezionych na Wyspie Żółwi w Surat Thani

Surat Thani –

Na Turtle Island (Koh Tao) w Surat Thani znaleziono XNUMX jaj żółwia morskiego.

Mieszkańcy wioski Baan Koh Tao znaleźli ogromną żółwicę morską składającą jaja na plaży Sai Thong (Golden Sand Beach). Po zasypaniu gniazda piaskiem żółwica wróciła do morza.

Urzędnicy z Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) przybyli na plażę, aby znaleźć 91 jaj w gnieździe. Jaja zostały przeniesione w bezpieczne miejsce w pobliżu z powodu obaw o uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi.

Zagraniczni turyści byli podekscytowani widząc, jak matka żółwia morskiego składa jaja, jakich nigdy wcześniej nie widzieli. Miejscowi powiedzieli Phuket Express, że minęło dużo czasu, odkąd żółwie morskie po raz ostatni złożyły jaja na plaży

Sai Thong Beach to jedno z najbardziej znanych miejsc do nurkowania na Turtle Island. W przeszłości wiele żółwi morskich-matek składało jaja na plaży, dlatego wyspa została nazwana Turtle Island.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.