Przyspieszone studium wykonalności dla rządowego projektu portu kosmicznego

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd przyspiesza studium wykonalności dotyczące utworzenia portu kosmicznego, aby wykorzystać branże związane z przestrzenią kosmiczną i zwiększyć zyski gospodarcze.

Według zastępcy rzecznika rządu Tipanana Sirichany, premier gen. Prayut Chan-o-cha wydał niedawno polecenie odpowiednim agencjom przyspieszenia planu i wykorzystania potencjalnych korzyści z rozwijającego się biznesu kosmicznego.

Agencja Rozwoju Geoinformatyki i Technologii Kosmicznych zainicjowała badanie w zeszłym roku i oczekuje się, że zakończy je w ciągu najbliższych dwóch lat. Wstępne ustalenia ujawniły, że strategiczne położenie geograficzne Tajlandii w pobliżu równika sprzyjałoby wystrzeliwaniu rakiet, co czyni z niej realnego kandydata na gospodarza portu kosmicznego.

Tajlandia posiada dwa odpowiednie tereny przybrzeżne, jeden wzdłuż Morza Andamańskiego i drugi wzdłuż Zatoki Tajlandzkiej, które mogłyby pomieścić budowę portu kosmicznego. Okoliczne morza oferują również bezpieczne strefy lądowania dla statków kosmicznych, zwiększając ich atrakcyjność jako centrów działań związanych z przestrzenią kosmiczną.

Przewiduje się, że rozwój portu kosmicznego przyniesie znaczne dochody z przemysłu lotniczego i przyspieszy wzrost w powiązanych sektorach, w tym w turystyce kosmicznej. Oczekuje się również, że projekt stworzy miejsca pracy dla około 400 specjalistów, takich jak technicy i technicy statków kosmicznych, inżynierowie elektronicy i inspektorzy importu.

Stając się głównym graczem w gospodarce kosmicznej w regionie Azji i Pacyfiku, Tajlandia chce zająć pozycję znaczącego rywala w szybko rozwijającym się przemyśle kosmicznym. Ambitny plan portu kosmicznego odzwierciedla również determinację narodu do napędzania rozwoju gospodarczego i umacniania swojej obecności w dziedzinie technologii i eksploracji kosmosu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.