Move Forward zbiera się, aby omówić przyszłe zasady

KOMUNIKAT PRASOWY:

Na niedawnym spotkaniu partii Move Forward posłowie z różnych okręgów zostali poinstruowani, aby udali się do swoich lokalnych okręgów wyborczych i zebrali opinie opinii publicznej na temat procesu głosowania na premiera.

Pakamon Noon-anan, poseł z listy partyjnej i zastępca rzecznika Partii Ruchu Naprzód, ujawnił, że dyskusje podczas wtorkowego (8 sierpnia) komitetu wykonawczego i spotkania posłów partii nie obejmowały tematu głosowania na nowego premiera. Posłowie okręgowi otrzymali jednak polecenie zebrania opinii publicznej na temat głosowania i stanowiska partii, ponieważ bez głosu ludu nie uda się osiągnąć konsensusu.

W powiązanych wydarzeniach wiceprzewodniczący Move Forward generał dywizji Pol Supisan Pakdeenaruenart powiedział, że na następnym posiedzeniu parlamentarnym może zostać przedłożona propozycja wsparcia Partii Pheu Thai, nawet jeśli oznaczałoby to umieszczenie Move Forward w opozycji. Jednak Pakamon wyjaśnił, że opinia pozostaje osobistym poglądem Supisana i nie została jeszcze omówiona na posiedzeniu komitetu wykonawczego.

Pakamon odrzucił również twierdzenia, że ​​wspieranie Pheu Thai bez dołączenia do planowanej koalicji byłoby podobne do zamknięcia Move Forward. Zaznaczyła, że ​​takie posunięcie byłoby nie do przyjęcia, ponieważ oznaczałoby załamanie procesu wyborczego. Dodała, że ​​sytuacja z Partią Pheu Thai i otoczeniem politycznym wymaga dalszej oceny.

Ponadto Partia Ruchu Naprzód planuje zaproponować parlamentowi kilka poprawek do ustaw, dotyczących takich tematów, jak lokalna decentralizacja, środki antykorupcyjne i uwzględniające różnorodność w sumie 9 projektów ustaw.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.