Soi Dog Foundation przeprowadza coroczne szczepienia w schronisku dla bezpańskich psów w Phuket

KOMUNIKAT PRASOWY:

Soi Dog Foundation przeprowadza coroczną akcję szczepień w Phuket Stray Dog Shelter, wzywa do odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

Fundacja Soi Dog przeprowadziła w tym miesiącu coroczną kampanię szczepień w schronisku dla bezpańskich psów Phuket w Thalang – znanym również jako rządowy funt dla psów lub PKB.

We współpracy z Prowincjonalnym Urzędem ds. Hodowli w Phuket wszystkie 847 psów przebywających w schronisku zostało zaszczepionych przeciwko sześciu powszechnych chorób, w tym wścieklizny, nosówki i parwowirozy, a także chroni przed kleszczami, pchłami i pasożytami. 

Akcja szczepień jest częścią wieloletniego zaangażowania Soi Dog na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia psów w schronisku, a także stanowi część szerszych wysiłków międzyagencyjnych mających na celu ustanowienie Phuket jako pierwszej prowincji Tajlandii wolnej od wścieklizny do końca roku. 

Oprócz corocznych szczepień, fundacja co tydzień wysyła do schroniska personel weterynaryjny, a codziennie personel społeczny, aby upewnić się, że wszystkie przebywające tam psy są wysterylizowane/kastrowane, odrobaczone, zabezpieczone przed kleszczami i pchłami oraz wyleczone z powodu wszelkich problemów zdrowotnych, z najczęstszymi będąc ranami po ukąszeniach psów, świerzbem i biegunką. Wszystkie psy cierpiące na cięższe schorzenia są przenoszone do szpitala Soi Dog w pobliskim Mai Khao w celu dalszego leczenia. 

Mówiąc o ulepszeniach, które zauważył w schronisku, Dyrektor Biura Hodowli Prowincji Phuket, Suthat Niyomthai, powiedział: „Schronisko dokłada wszelkich starań, aby poprawić dobrostan psów. Sprzątanie zostało lepiej zorganizowane, a psy są ogólnie w dobrym zdrowiu.

„Szczepienia są kluczowym elementem zachowania dobrego samopoczucia psa, budowania odporności i zwiększania możliwości jego adopcji” – dodał.

Chociaż nadal wprowadzane są ulepszenia, fundacja stanowczo stoi na stanowisku, że schronienie nie jest odpowiedzią na przeludnienie bezpańskich zwierząt i że główny nacisk należy położyć na sterylizację i edukację, w szczególności dotyczącą odpowiedzialnego posiadania zwierząt.  

„Wiele psów przebywających w schronisku dla bezpańskich psów w Phuket to zwierzęta porzucone i wielokrotnie widzieliśmy, jak te psy strasznie sobie radzą w schronisku. Przejście z centrum uwagi w wygodnym domu do jednego z setek psów w betonowym budynku na noc jest dla nich niezwykle stresujące” – powiedziała Louise Rose, CEO Soi Dog.

„Zdecydowanie apelujemy do każdego, kto rozważa wprowadzenie psa do swojej rodziny, aby najpierw był absolutnie pewien, że będzie w stanie dbać o potrzeby tego psa przez całe życie, aby nie spotkał go taki los. 

„Żaden pies nie chce ani nie zasługuje na pobyt w schronisku” – dodała. 

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.