Podejrzany aresztowany w Phuket za udział w oszustwie inwestycyjnym

Phuket -

Podejrzany został aresztowany w Phuket i przyznał się policji, że był zamieszany w oszustwo inwestycyjne z ponad milionem bahtów odszkodowania.

Policja z Cyber ​​Crime Investigation Bureau powiedziała Phuket Express, że otrzymała wiele zgłoszeń od ofiar, które zainwestowały w platformę transakcyjną Crypto. Podejrzany skontaktował się z nimi za pośrednictwem Facebooka i namówił ich do inwestowania z wysokimi korzyściami za pośrednictwem aplikacji „Coinbase Wallet”. Jednak po dokonaniu inwestycji nie byli w stanie wypłacić swoich pieniędzy. Całkowity koszt szkód wyniósł ponad 1,400,000 XNUMX XNUMX milionów bahtów.

Policja kontynuowała dochodzenie i aresztowała podejrzanego zidentyfikowanego jako 25-letni pan Tei w domu w Wichit, Mueang Phuket. Aresztowanie nastąpiło po tym, jak Sąd Prowincji Songkhla wydał za nim nakaz aresztowania za oszustwo i importowanie fałszywych informacji do systemów internetowych. Podejrzany przyznał się do zarzutów, a także powiedział policji, że otworzył konto bankowe dla kogoś innego, znane jako konto dla koni, na które otrzymał 800 bahtów.

Policja ds. Cyberprzestępczości poinformowała Phuket Express, że do tej pory aresztowała łącznie 11 podejrzanych w tym oszustwie. Phuket Express zauważa, że ​​stosunkowo niedawne zmiany legislacyjne sprawiły, że otwieranie kont bankowych dla innych osób, które są wykorzystywane do działalności przestępczej, stało się nielegalne.

Policja konsekwentnie ostrzega tajską opinię publiczną, aby nie otwierała kont bankowych dla innych osób, zwłaszcza nieznajomych, ponieważ można teraz pociągnąć do odpowiedzialności prawnej za wszystko, co odbiorca zrobi z kontem.

Podobny incydent:

Mężczyzna został aresztowany w Phuket za otwarcie konta bankowego, zwanego kontem konnym, dla oszustów związanych z programami inwestycyjnymi.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.