AKTUALIZACJA: Znaleziono więcej żółwi morskich dotkniętych ropą na Phuket

Phuket -

Więcej żółwi morskich zostało znalezionych pod wpływem ropy w morzu w Phuket.

Nasze poprzednie historie:

Na kilku plażach w Thalang znaleziono plamy oleju, a także małego żółwia morskiego, który najwyraźniej został dotknięty olejem.

Urząd Morski Phuket złożył raport o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Drugi żółw morski został znaleziony dotknięty olejem w morzu w Phuket. Morscy ekolodzy stwierdzili, że lokalne zasoby morskie zostały poważnie dotknięte.

Urząd Morski w Phuket złożył kolejne raporty policyjne o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Kolejne dwa żółwie morskie zostały znalezione pod wpływem oleju w morzu w Phuket.

Teraz aktualizacja:

Urzędnicy z Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedzieli Phuket Express, że zostali powiadomieni przez mieszkańców Kata, że ​​na plaży Kata Noi znaleziono żółwia morskiego pokrytego olejem.

Przybyli na plażę, aby znaleźć młodego zielonego żółwia, który miał 12.5 cm szerokości, 11.3 cm długości i ważył 270 gramów. Żółw był słaby i odwodniony.

Żółw został uratowany, a olej został z niego oczyszczony, zanim został zabrany do Centrum Ratownictwa Zwierząt Morskich Sireetarn w celu dalszego leczenia.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.