Gabinet zatwierdza badania opium i magicznych grzybów dla medycyny

KOMUNIKAT PRASOWY:

Gabinet dał zielone światło projektowi dekretu królewskiego, który zezwala na uprawę opium i grzybów magicznych do celów leczniczych na zasadzie próbnej.

Propozycja przedstawiona przez Ministerstwo Sprawiedliwości uzyskała jednomyślne poparcie kluczowych organów rządowych, w tym Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Biura Narodowej Rady Rozwoju Gospodarczego i Społecznego oraz Królewskiej Policji Tajlandii.

Projekt dekretu, po ogłoszeniu w Royal Gazette, będzie oznaczał rozpoczęcie tego ambitnego projektu. Dekret, dokładnie przeanalizowany przez Radę Stanu, organ doradczy w kwestiach prawnych, został zaprojektowany w celu wspierania innowacji i zmniejszenia uzależnienia narodu od importowanej morfiny i antydepresantów.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Międzynarodowe Kolegium Kontroli Środków Odurzających, zlokalizowane w dzielnicy Chiang Rai w Chiang Saen, otrzyma zezwolenie na uprawę opium do celów leczniczych. Ta uczelnia, nadzorowana przez Urząd Kontroli Narkotyków, ułatwi ekstrakcję morfiny przez Rządową Organizację Farmaceutyczną w ich laboratoriach zlokalizowanych w Bangkoku i Pathum Thani.

Dekret ma również na celu umożliwienie wzrostu magicznych grzybów na wyznaczonych uniwersytetach i instytucjach edukacyjnych w czterech regionach Tajlandii. Instytucje zatwierdzone do projektu to te, które zostaną uznane za gotowe do podjęcia eksperymentalnych projektów tworzenia antydepresantów z ekstraktów z grzybów magicznych.

Magiczne grzyby zawierają niezbędne związki, psilocybinę i psylocynę, które mają obiecujący potencjał w opracowywaniu leków przeciwdepresyjnych. Tajlandia była świadkiem znacznego wzrostu liczby diagnoz depresji, z około 1.76 miliona przypadków zarejestrowanych w latach 2015-2020.

Eksperci twierdzą, że inicjatywa ma utorować drogę do opłacalnej produkcji krajowej tych kluczowych leków, oszczędzając w ten sposób krajowi znaczną ilość pieniędzy.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.