Pracowity weekend z okazji Dnia Matki dla turystyki w Tajlandii

Szacuje się, że Tajowie odbyli 2.6 miliona podróży krajowych o łącznej wartości około 8.76 miliarda bahtów podczas długiego weekendu z okazji Dnia Matki, który trwa od 12 do 14 sierpnia 2023 r. Liczba ta spadła jednak w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku ze względu na skutki inflacja i różne czynniki.

Gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) Yuthasak Supasorn stwierdził, że władze spodziewają się spadku liczby podróży krajowych w ten długi weekend, ponieważ większość Tajów odbyła już wycieczki podczas sześciodniowego urlopu pod koniec lipca. Wyjazdy na ten weekend prawdopodobnie będą jednodniowymi wycieczkami do pobliskich miejscowości, co skutkuje niższymi wydatkami na zakwaterowanie w hotelach i usługi związane z turystyką.

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Radę Turystyki Tajlandii na temat wyjazdów na ten weekend jest zgodna z prognozą TAT: 23% respondentów planuje podróżować w obrębie swojej prowincji. Około 21% chce przenocować w pobliskich województwach, a blisko 20% organizuje jednodniowe wycieczki w inne rejony.

Tymczasem TAT poinformował, że Bangkok był najpopularniejszym krajowym celem na długi wakacyjny weekend od 28 lipca do 2 sierpnia, z ponad 600,000 3.13 podróży o łącznej wartości 367,190 miliarda bahtów przychodów z turystyki. Region wschodni był drugim najczęściej odwiedzanym regionem, z 1.34 290,350 podróżami i 1.11 miliarda bahtów dochodów z turystyki. Północne prowincje zajęły trzecie miejsce z XNUMX XNUMX wizytami i przychodami w wysokości XNUMX miliarda bahtów.

Poprzedni artykuł jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii NNT.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/