Wszystkiego najlepszego dla Królowej Matki i Szczęśliwego Dnia Matki w Tajlandii!

Krajowy —

W Tajlandii 12 sierpnia to dzień podwójnego świętowania, w którym przeplata się znaczenie macierzyństwa i królewskiego podziwu.

Tego dnia Tajski Dzień Matki zbiega się z 91. urodzinami Królowej Matki, Jej Królewskiej Mości Królowej Sirikit, tworząc szczerą okazję, która pomaluje kraj w odcieniach błękitu.

Dzień ten jest uznawany za święto narodowe i obchodzony corocznie w całym kraju od 1976 roku za panowania Jego Królewskiej Mości Króla Bhumibola Adulyadeja Wielkiego (Rama 9).

Gdy naród oddaje cześć postaciom matek, ulice ożywają niebieskimi dekoracjami, oświetlając miasto w promiennym pokazie jedności i miłości. Kolor niebieski, kojarzony z królową, służy jako symbol głębokiego szacunku i czci, jaką Tajowie darzą zarówno swoją monarchię, jak i matki.

Co więcej, tegoroczne obchody zyskują dodatkową warstwę radości, ponieważ wypadają w weekend, dając rodzinom i przyjaciołom wystarczająco dużo czasu na spotkanie i uszanowanie wpływu macierzyństwa na ich życie. Dodatkowo następny poniedziałek, 14 sierpnia, został również wyznaczony jako święto zastępcze, aby uroczystości i wyrazy wdzięczności wykroczyły poza weekend.

W przeciwieństwie do poprzedzającego sześciodniowego święta religijnego, któremu towarzyszył zakaz sprzedaży alkoholu, podczas zbliżającego się tajskiego święta nie będzie takich ograniczeń.

Jednak chociaż atmosfera może być luźniejsza pod względem przepisów, należy zauważyć, że kilka instytucji rządowych i różne banki, w tym Thai Immigration, pozostanie zamkniętych na czas tego trzydniowego urlopu.

Na koniec, od pracowników The Pattaya News i mediów TPN, niech żyje Królowa Matka, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i szczęśliwego Dnia Matki. Mamy nadzieję, że wspaniale spędzicie ten świąteczny weekend!

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/