Brytyjski turysta wzywa pomoc po tym, jak kapitan łodzi stracił przytomność na Morzu Phang Nga

Phangnga –

Brytyjski turysta wezwał pomoc po tym, jak kapitan łodzi stracił przytomność, gdy byli razem na morzu w Phang Nga.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express w piątek (11 sierpnia), że została powiadomiona o incydencie przez infolinię policji turystycznej 1155. Brytyjski turysta płci męskiej, którego nie zidentyfikowano z nazwiska, wezwał pomoc i powiedział policji turystycznej w Phuket że wynajął łódź z długim ogonem z kapitanem łodzi z przystani An Pao na wyspie Yao Noi, aby odwiedzić inne pobliskie wyspy. Kapitan łodzi nagle stracił przytomność i nie był w stanie skierować łodzi z powrotem na ląd. Brytyjski turysta nie był wystarczająco przeszkolony ani pewny siebie, aby samodzielnie sterować łodzią.

Turystyczna Policja Patrolowa skontaktowała się z sołtysem wioski, urzędnikami administracyjnymi i ekipą ratowniczą. Weszli do morza i znaleźli łódź, a turyści na łodzi zostali bezpiecznie zabrani z powrotem na ląd.

Kapitan łodzi został przewieziony do szpitala Koh Yao z nieujawnioną awarią medyczną, a jego nazwisko zostało utajnione ze względu na jego prywatność medyczną.

Turyści dziękowali odpowiednim służbom za szybką reakcję i pomoc.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.