Lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku przygotowuje się do miękkiego otwarcia nowego terminalu we wrześniu

Dozorca premier generalny Prayut Chan-o-cha przeprowadził dokładną inspekcję nowego Terminalu 1 lotniska satelitarnego (SAT-1) na lotnisku Suvarnabhumi, przed jego przewidywanym miękkim uruchomieniem w przyszłym miesiącu. Towarzyszyli mu wybitni członkowie gabinetu dozorcy, w tym minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul i minister spraw wewnętrznych gen. Anupong Paojinda.

Podczas wizyty Gen Prayut odbył przejażdżkę pociągiem Automated People Mover (APM), który dogodnie łączy nowy terminal z głównym terminalem pasażerskim.

Premier powiedział, że jego wizyta miała na celu przedstawienie aktualnych informacji na temat postępów budowy Fazy 2 w ramach planu rozwoju lotniska Suvarnabhumi, ze szczególnym uwzględnieniem przyszłego terminala SAT-1. Terminal, którego otwarcie zaplanowano na wrzesień, znacznie zwiększy możliwości obsługi pasażerów na lotnisku. Przewiduje się, że obiekt będzie obsługiwał około 15 milionów pasażerów rocznie, zwiększając tym samym ogólną przepustowość lotniska do obsługi łącznie 60 milionów pasażerów rocznie.

Generał Prayut ujawnił ponadto, że delegacja została poinformowana o stanie budowy trzeciego pasa startowego, który jest już ukończony w 73%. Nowy pas startowy ma zostać oddany do użytku w lipcu przyszłego roku. Po jego ukończeniu lotnisko Suvarnabhumi będzie w stanie obsłużyć 94 loty na godzinę, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z obecną przepustowością wynoszącą 68 lotów na godzinę.

Zgodnie ze szczegółami dostarczonymi przez zastępcę rzecznika rządu Traisulee Traisaranakul, terminal SAT-1 ma 28 bramek kontaktowych, z których osiem jest specjalnie zaprojektowanych, aby pomieścić przestronne samoloty Code F, w tym superjumbo odrzutowce A380. Dodatkowe 20 bramek jest przeznaczonych dla samolotów kodu E, takich jak Boeing B747. Terminal ma cztery kondygnacje i obejmuje znaczną powierzchnię całkowitą wynoszącą 216,000 XNUMX metrów kwadratowych.

Traisulee Traisaranakul dodał, że każdy pociąg w systemie APM może pomieścić do 210 pasażerów, obsługując około 6,000 pasażerów na godzinę.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii NNT.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/