Tajlandia usprawnia proces wydawania chińskich wiz turystycznych

Krajowy —

Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) ujawnił, że trend przyjazdów chińskich turystów do kraju odnotowuje stały wzrost po ograniczeniu procesu składania wniosków wizowych.

Gubernator TAT Yuthasak Supasorn stwierdził, że obecnie liczba chińskich turystów przybywających do Tajlandii wzrosła do 400,000 300,000 miesięcznie, w porównaniu z poprzednią liczbą około 500,000 XNUMX miesięcznie. Przewiduje się, że wzrost ten wkrótce osiągnie XNUMX XNUMX miesięcznie, co oznacza ekspansję organiczną zgodnie z sezonem turystycznym.

Gwałtowny wzrost liczby wynika z przeglądu przeprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w celu usprawnienia procesu ubiegania się o wizę dla chińskich turystów. Nowy proces wymaga tylko sześciu dokumentów, takich jak paszport, zdjęcie i bilet lotniczy, co skraca czas przetwarzania do zaledwie 7 dni z maksymalnie 14 dni.

„Nasz cel na rok 2023 to 25 milionów międzynarodowych gości, z możliwością osiągnięcia 28-30 milionów w zależności od tempa wzrostu rynku chińskiego” – powiedział Yuthasak. „Jesteśmy również pewni osiągnięcia celu 4 milionów chińskich gości w 2023 roku. Osiągnięcie celu 5 milionów zależy od wyniku sezonu, szczególnie w nadchodzącym październiku, który zbiega się z długimi wakacjami w Chinach”.

Yuthasak podkreślił ponadto, że długi czas rozpatrywania wniosków wizowych ma bezpośredni wpływ na branżę lotniczą.

W rezultacie TAT opracowuje system wstępnej kontroli wizowej (VPSS), aby przyspieszyć przetwarzanie wiz dla chińskich grup turystycznych. Powiedział, że VPSS będzie dążyć do skrócenia czasu przetwarzania wizy jeszcze bardziej do zaledwie 3-5 dni.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/