Nie ma jeszcze ostatecznej daty następnego głosowania premiera Tajlandii w parlamencie

Krajowy —

Przewodniczący parlamentu Wan Muhammad Noor Matha nie zdecydował jeszcze o ostatecznej dacie następnej tury głosowania premiera Tajlandii w oczekiwaniu na orzeczenie tajskiego sądu czarterowego w sprawie petycji rzecznika praw obywatelskich.

Pan Wan wyjaśnił, że obecnie oczekuje na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przyjęcia lub odrzucenia wniosku rzecznika o zbadanie sprawy odrzucenia przez 394 parlamentarzystów ponownej nominacji Pity Limjaroenrat na stanowisko premiera.

Sąd ma podjąć decyzję w środę, 16 sierpnia.

Wcześniej 394 parlamentarzystów głosowało za niedopuszczeniem do ponownej nominacji Pity, lidera zwycięskiej partii Move Forward Party, powołując się na regulamin zgromadzenia, który zabrania składania tego samego wniosku dwa razy w tej samej sesji.

Pita argumentował jednak, że nominacji na premiera nie reguluje regulamin zgromadzenia, ale raczej konstytucja. Jego partia złożyła następnie wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o orzeczenie sądu o unieważnieniu decyzji 394 parlamentarzystów, którzy nie zgodzili się na renominację go na stanowisko premiera.

Rzecznik następnie przyjął petycję i przekazał ją do sądu, a także poprosił o zawieszenie wszelkich przyszłych głosowań premiera do czasu wydania wyroku przez sąd czarterowy.

Tymczasem pan Wan stwierdził dalej, że następne głosowanie premiera może się odbyć w piątek 18 sierpnia lub w następny wtorek 22 sierpnia, jeśli sąd podejmie decyzję w sposób umożliwiający kontynuację głosowania.

„Istnieje kilka możliwych skutków decyzji sądu, więc musimy poczekać, aż ją poznamy, zanim będziemy mogli zaplanować kolejne wspólne posiedzenie posłów i senatorów w celu wyboru premiera” – powiedział Wan.

Omówi ustalenie daty głosowania zarówno z górną, jak i dolną częścią Izby, gdy tylko sąd czarterowy podejmie decyzję, dodał Wan.

Tymczasem partie polityczne Bhumjaithai i Pheu Thai nadal rekrutują sojuszników w celu utworzenia nowego rządu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/