Nie ma jeszcze ostatecznej daty następnego głosowania premiera Tajlandii w parlamencie

Krajowy —

Przewodniczący parlamentu Wan Muhammad Noor Matha nie zdecydował jeszcze o ostatecznej dacie następnej tury głosowania premiera Tajlandii w oczekiwaniu na orzeczenie tajskiego sądu czarterowego w sprawie petycji rzecznika praw obywatelskich.

Pan Wan wyjaśnił, że obecnie oczekuje na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przyjęcia lub odrzucenia wniosku rzecznika o zbadanie sprawy odrzucenia przez 394 parlamentarzystów ponownej nominacji Pity Limjaroenrat na stanowisko premiera.

Sąd ma podjąć decyzję w środę, 16 sierpnia.

Wcześniej 394 parlamentarzystów głosowało za niedopuszczeniem do ponownej nominacji Pity, lidera zwycięskiej partii Move Forward Party, powołując się na regulamin zgromadzenia, który zabrania składania tego samego wniosku dwa razy w tej samej sesji.

Pita argumentował jednak, że nominacji na premiera nie reguluje regulamin zgromadzenia, ale raczej konstytucja. Jego partia złożyła następnie wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o orzeczenie sądu o unieważnieniu decyzji 394 parlamentarzystów, którzy nie zgodzili się na renominację go na stanowisko premiera.

Rzecznik następnie przyjął petycję i przekazał ją do sądu, a także poprosił o zawieszenie wszelkich przyszłych głosowań premiera do czasu wydania wyroku przez sąd czarterowy.

Tymczasem pan Wan stwierdził dalej, że następne głosowanie premiera może się odbyć w piątek 18 sierpnia lub w następny wtorek 22 sierpnia, jeśli sąd podejmie decyzję w sposób umożliwiający kontynuację głosowania.

„Istnieje kilka możliwych skutków decyzji sądu, więc musimy poczekać, aż ją poznamy, zanim będziemy mogli zaplanować kolejne wspólne posiedzenie posłów i senatorów w celu wyboru premiera” – powiedział Wan.

Omówi ustalenie daty głosowania zarówno z górną, jak i dolną częścią Izby, gdy tylko sąd czarterowy podejmie decyzję, dodał Wan.

Tymczasem partie polityczne Bhumjaithai i Pheu Thai nadal rekrutują sojuszników w celu utworzenia nowego rządu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/