Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowanie egipskiego fryzjera, utonięcie Niemca i nie tylko 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 7 sierpnia 2023 r. do niedzieli 13 sierpnia 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Egipcjanin i tajska właścicielka zostali aresztowani w zakładzie fryzjerskim w Patong.

Phuket Express zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są tajskim zawodem chronionym i obcokrajowcy nie mogą pracować w tej dziedzinie ani uzyskiwać na to pozwoleń na pracę.

2. Urząd Morski Phuket złożył raport o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko łodzi, która wypuściła ropę do morza.

Każdy, kto wypuści ropę do morza, może trafić do więzienia na okres do trzech lat lub ukarać grzywną w wysokości do 60,000 XNUMX bahtów lub obie kary łącznie. Muszą również pokryć koszty usunięcia szkód wyrządzonych przez uwolniony olej.

3. Kobieta została aresztowana po tym, jak rzekomo otworzyła nielicencjonowany salon masażu bez pozwolenia i pozwoliła nieletniej pracować.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że nieletni nie mają kwalifikacji do pracy w salonach masażu.

4. 52-letni Niemiec utonął po tym, jak poszedł popływać ze swoim 11-letnim synem na plaży Karon.

To już szóste utonięcie na plażach Phuket w ciągu zaledwie kilku tygodni, w tym pięciu zagranicznych turystów.

5. Brytyjski turysta wezwał pomoc po tym, jak kapitan łodzi stracił przytomność, gdy byli razem na morzu w Phang Nga.

Brytyjski turysta zadzwonił po pomoc i poinformował policję turystyczną o problemie pod numerem telefonu 1155.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.