Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Szczęśliwego Dnia Matki i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NATIONAL Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 7 sierpnia 2023 r. do niedzieli 13 sierpnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Zespół medycyny sądowej potwierdził, że części ciała znalezione na wysypisku śmieci na turystycznej wyspie Pha Ngan w Tajlandii, Surat Thani, należą do Kolumbijczyka, który prawdopodobnie został zamordowany przez swojego hiszpańskiego kochanka.

Wyniki analizy DNA wykazały, że części ciała należały do ​​pana Edwina Miguela Arrieta Arteaga, 44-letniego kolumbijskiego chirurga zajmującego się zmianą płci.

2. Drugi syn Jego Królewskiej Mości Króla Maha Vajiralongkorn odwiedził Tajlandię po 27 latach.

O swojej wizycie w Tajlandii powiedział prasie międzynarodowej: „Moje marzenie się spełniło”.

3. Irakijczyk został aresztowany w Kanchanaburi w zachodniej Tajlandii za przekroczenie legalnej wizy na pobyt w Tajlandii o piętnaście lat.

43-letni Irakijczyk wjechał do Tajlandii w maju 2008 roku na podstawie wizy NON-B. Jego wiza wygasła w sierpniu 2008 roku. Przedłużył pobyt o 5,468 dni.

4. W Tajlandii 12 sierpnia to dzień podwójnego świętowania, w którym przeplata się znaczenie macierzyństwa i królewskiego podziwu.

Pattaya News i media TPN mówią niech żyje Królowa Matka, wszystkiego najlepszego i Szczęśliwego Dnia Matki.

5. Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) ujawnił, że trend przyjazdów chińskich turystów do kraju odnotowuje stały wzrost po ograniczeniu procesu składania wniosków wizowych.

TAT opracowuje system kontroli wstępnej wiz (VPSS), aby przyspieszyć przetwarzanie wiz dla chińskich grup turystycznych. VPSS będzie dążyć do skrócenia czasu przetwarzania wizy jeszcze bardziej do zaledwie 3-5 dni

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.