Mężczyzna aresztowany w Phuket za rzekomy udział w oszustwie związanym z aplikacją gruntów

Phuket -

Mężczyzna został aresztowany w Phuket po tym, jak rzekomo był zamieszany w oszustwo związane z wnioskiem o pożyczkę gruntową, w którym ofiara straciła około miliona bahtów, czyli 30,000 XNUMX USD.

Tajska cyberpolicja powiedziała Phuket Express, że w sobotę (12 sierpniath) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Winat, lat 25, w domu towarowym w Thalang. Aresztowanie nastąpiło po tym, jak Sąd Prowincji Nonthaburi wydał 19 lipca 2023 roku nakaz aresztowania Winata za oszustwo.

Okazało się, że Winat był rzekomo powiązany z oszustami, którzy nakłaniali ofiary do pobrania fałszywej aplikacji Departamentu Gruntów o nazwie „SmartLand”. Niezidentyfikowana ofiara płci żeńskiej, która jest również dość znaną prezenterką tajskich mediów, straciła około miliona bahtów po pobraniu aplikacji i wypełnieniu fałszywych informacji o pożyczce gruntowej, przesłaniu pieniędzy jako wstępnej opłaty manipulacyjnej i zaliczki.

Ziemia była oczywiście fałszywa, a oszuści zniknęli po otrzymaniu środków.

Inni podejrzani zamieszani w to konkretne oszustwo są nadal poszukiwani przez tajlandzką policję cybernetyczną. Winat nie wniósł od razu zarzutów ani nie złożył oświadczenia w sprawie postawionych mu zarzutów. Nie od razu wiadomo było, czy ma adwokata.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.