Mężczyzna aresztowany w Phuket za rzekomy udział w oszustwie związanym z aplikacją gruntów

Phuket -

Mężczyzna został aresztowany w Phuket po tym, jak rzekomo był zamieszany w oszustwo związane z wnioskiem o pożyczkę gruntową, w którym ofiara straciła około miliona bahtów, czyli 30,000 XNUMX USD.

Tajska cyberpolicja powiedziała Phuket Express, że w sobotę (12 sierpniath) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Winat, lat 25, w domu towarowym w Thalang. Aresztowanie nastąpiło po tym, jak Sąd Prowincji Nonthaburi wydał 19 lipca 2023 roku nakaz aresztowania Winata za oszustwo.

Okazało się, że Winat był rzekomo powiązany z oszustami, którzy nakłaniali ofiary do pobrania fałszywej aplikacji Departamentu Gruntów o nazwie „SmartLand”. Niezidentyfikowana ofiara płci żeńskiej, która jest również dość znaną prezenterką tajskich mediów, straciła około miliona bahtów po pobraniu aplikacji i wypełnieniu fałszywych informacji o pożyczce gruntowej, przesłaniu pieniędzy jako wstępnej opłaty manipulacyjnej i zaliczki.

Ziemia była oczywiście fałszywa, a oszuści zniknęli po otrzymaniu środków.

Inni podejrzani zamieszani w to konkretne oszustwo są nadal poszukiwani przez tajlandzką policję cybernetyczną. Winat nie wniósł od razu zarzutów ani nie złożył oświadczenia w sprawie postawionych mu zarzutów. Nie od razu wiadomo było, czy ma adwokata.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.