Poseł Move Forward przeprasza za incydent w restauracji Ekkamai

KOMUNIKAT PRASOWY:

Poseł Move Forward Chorayuth Chaturapornprasithas publicznie przeprosił po oskarżeniach o udział w bójce, która miała miejsce we wczesnych godzinach rannych 4 sierpnia w jadłodajni w dzielnicy Ekkamai w Bangkoku.

Chorayuth udał się na Facebooka, aby bronić się przed zarzutami online, twierdząc, że nie zainicjował bójki ani nie zaatakował niezidentyfikowanego mężczyzny. Zamiast tego twierdził, że padł ofiarą niesprowokowanej napaści.

Opowiadając o wydarzeniach, poseł wyjaśnił, że bawił się późną kolacją w swojej zwykłej restauracji na Ekkamai z grupą przyjaciół. Kłopoty pojawiały się, gdy osoba podchodziła do ich stolika w celu krótkiej rozmowy, która nasiliła się, gdy mężczyzna kopnął krzesło i wrócił do swojego stolika. Następnie ponownie zbliżył się do ich grupy, rzekomo nękając kobietę z grupy Chorayuth.

Chorayuth stwierdził, że interweniował, aby chronić kobietę przed dalszymi prześladowaniami. Jednak ta interwencja najwyraźniej doprowadziła do tego, że mężczyzna fizycznie zaatakował go uderzeniami i policzkami. W odpowiedzi Chorayuth stwierdził, że działał instynktownie, mszcząc się na swoim napastniku.

W międzyczasie Supawadee Tungprom, kobieta, która była celem podczas kłótni, podzieliła się swoją perspektywą na Facebooku. Zapewniła, że ​​nie miała wcześniejszej znajomości z zaangażowanym mężczyzną, którego oskarżyła o położenie rąk na jej szyi.

Na miejsce wezwano lokalne władze, które ostatecznie zakończyły się polubownie. Domniemany napastnik przeprosił Supawadee i zgodził się nie podejmować działań prawnych przeciwko Chorayuthowi. Ponieważ incydent przyciąga uwagę, a wideo nadal krąży w mediach społecznościowych, reakcja posła Move Forward i pokojowe rozwiązanie kłótni są dyskutowane zarówno w lokalnych, jak i szerszych społecznościach internetowych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Podobne artykuły:

Partia Move Forward, przyszła posłanka do parlamentu, 46-letnia Nateepat Kulsetthasith, złożyła we wtorek (16 maja) rezygnację z członkostwa w partii.th) po tym, jak została aresztowana w Bangkoku za jazdę pod wpływem alkoholu.

Przyszły członek listy partyjnej Move Forward Party, który we wtorek (16 maja) złożył rezygnację z członkostwa w partiith) został oficjalnie oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu w Bangkoku.

Kobieta została rzekomo zaatakowana przez swojego chłopaka w Chonburi, który jest członkiem parlamentu w Bangkoku z partii Move Forward.

Członek parlamentu w Bangkoku z partii Move Forward przyznał, że niedawno napadł na kobietę w Chonburi podczas podróży między Pattaya a Sri Racha.

Kobieta, która oskarżyła posła z Bangkoku z partii Move Forward o napaść fizyczną, wycofała wszystkie raporty policyjne przeciwko niemu. 

Członek parlamentu nr 3 z okręgu Rayong, Nakhonchai Khunnarong, ogłosił swoją rezygnację po tym, jak komitet wyborczy Rayong zwrócił się do Komisji Wyborczej o dyskwalifikację.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.