Phuket przygląda się rosyjskiemu boomowi turystycznemu w nadchodzącym sezonie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Stowarzyszenie Turystyczne Phuket (PTA) we współpracy z moskiewskim biurem Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) i przy wsparciu Organizacji Administracyjnej Prowincji Phuket zorganizowało w dniu 1 sierpnia 2023 r. pokaz objazdowy w Sankt Petersburgu w Rosji w celu pobudzenia turystyki.

Pan Pongsura Kupongsakorn, Sekretarz Prezydenta Organizacji Administracyjnej Prowincji Phuket, wraz z wyższymi urzędnikami i trzema innymi przedstawicielami, poprowadził zespół we współpracy z Prezesem PTA i lokalnymi przedsiębiorcami, aby wziąć udział w wydarzeniu.

W 2023 r. rynek rosyjski zajął pierwsze miejsce w Phuket, z około 448,000 110 rosyjskich turystów podróżujących do Phuket od stycznia do lipca, co stanowi wzrost o 2019% w porównaniu z XNUMX r.

W wydarzeniu wzięło udział 25 firm z hoteli, firm zajmujących się wycieczkami morskimi i atrakcji turystycznych w Phuket. Ponadto w wydarzeniu, które spotkało się z dużym zainteresowaniem, wzięło udział ponad 65 przedstawicieli rosyjskich biur podróży w Petersburgu. Agencje te aktywnie pytały i planowały nadchodzący sezon. Ponadto wydarzenie obejmowało aktualizacje dotyczące Phuket, a także loterię dla szczęśliwych przedstawicieli podróży.

Pan Pongsura Kupongsakorn, Sekretarz Prezesa Wojewódzkiej Organizacji Administracyjnej, skomentował: „Jesteśmy przekonani, że w nadchodzącym sezonie rosyjscy turyści ustanowią nowe rekordy, przewyższając poprzednie lata. Przewidujemy wygenerowanie wartości ekonomicznej w wysokości około 61.6 miliarda bahtów. Cieszymy się, że obserwujemy ciągłe pozytywne ożywienie w sektorze turystycznym i chcielibyśmy, aby mieszkańcy Phuket przygotowali się do bycia doskonałymi gospodarzami dla naszych międzynarodowych gości”.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.