Tajlandia odnotowuje pierwszy zgon z powodu ospy małpiej, ofiara była nosicielem wirusa HIV

Krajowy —

Według dr Taresa Krassanairawiwonga, dyrektora generalnego Departamentu Kontroli Chorób, 34-letni Tajlandczyk zmarł podobno w zeszłym tygodniu na ospę małpią, co oznacza pierwszą śmierć związaną z ospą małpią w Tajlandii.

Dr Tares ujawnił w poniedziałek, 14 sierpnia, że ​​pacjent zgłosił się na leczenie do prywatnego szpitala w Chonburi około 11 lipca 2023 r., po tym jak wystąpił u niego ból głowy, swędzenie, wysypka i guzy na ciele. Zdiagnozowano u niego ospę małpią, HIV i syfilis.

Później cierpiał na ból gardła z powodu infekcji grzybiczej, która jest infekcją oportunistyczną związaną z HIV. Dodatkowo cierpiał na wysypki na całym ciele z powodu ospy małpiej.

Po zakończeniu czterotygodniowego leczenia pacjentkę pozwolono wrócić do domu.

Jednak 9 sierpnia pacjentka poczuła osłabienie i trudności w oddychaniu. Krewni zabrali go do Instytutu Chorób Zakaźnych Bamrasnaradura w prowincji Nonthaburi.

Do tego czasu wysypki skórne spowodowane ospą małpią rozprzestrzeniły się po całym jego ciele, a na nosie i gardle miał martwe tkanki. Miał również infekcje kończyn, płuc i mózgu, a także ciężki niedobór odporności.

Pacjentowi podano lek przeciwwirusowy przeciw ospie małpiej wraz z antybiotykami. Mimo zastosowanego leczenia jego stan się pogorszył iw nocy 11 sierpnia zmarł.

Dr Tares powiedział, że małpia ospa jest nową chorobą zakaźną w Tajlandii. Na dzień 8 sierpnia 2023 roku zgłoszono 189 przypadków, w tym 161 przypadków wśród obywateli Tajlandii i 28 przypadków wśród obcokrajowców.

Epidemia rośnie, początkowo wykryta w obszarze metropolitalnym Bangkoku, zanim rozprzestrzeniła się na inne prowincje. Większość pacjentów to mężczyźni pozostający w związkach tej samej płci z nieznajomym, który jest już zarażony tą chorobą, a około 43% przypadków jest jednocześnie zakażonych wirusem HIV.

Na całym świecie zgłoszono 152 zgony z powodu ospy małpiej od początku wybuchu epidemii w Europie w 2022 r.

Światowe władze ds. zdrowia używają teraz terminu „Mpox” w odniesieniu do tej choroby. Podaje się, że pochodzenie tej choroby pochodzi z Afryki.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/