KE zaleca wycofanie zarzutów przeciwko Move Forward Leader

KOMUNIKAT PRASOWY:

Komisja śledcza doradziła Komisji Wyborczej (KE) oddalenie domniemanego zarzutu naruszenia prawa wyborczego wobec Pity Limjaroenrat, lidera Partii Ruchu Naprzód. Zarzuty koncentrowały się wokół oskarżeń, że Pita posiadał udziały w firmie medialnej iTV podczas składania swojej kandydatury w wyborach powszechnych 14 maja.

Urzędnik KE ujawnił, że dochodzenie komisji nie znalazło wystarczających dowodów, aby ostatecznie udowodnić, że iTV działało i generowało dochody w okresie, gdy Pita zgłaszał swoją kandydaturę wyborczą na początku kwietnia.

Komisja podkreśliła wymóg, zgodnie z art. 151 ordynacji wyborczej, przedstawienia jednoznacznego i niepodważalnego dowodu na to, że Pita nadal posiada udziały w spółce medialnej, aby zdyskwalifikować go z wyborów.

Sekretarz generalny KE otrzymał wnioski i zalecenia komisji, a sprawa ma zostać skierowana do podkomisji w celu dalszej oceny. Podczas tej fazy Pita Limjaroenrat może zostać wezwana do złożenia zeznań przed panelem.

Urzędnik KE powiedział, że podkomisja może również zdecydować się na odroczenie jakiejkolwiek decyzji do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie statusu parlamentarnego Pity.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.