Departament Meteorologiczny ostrzega przed silnymi burzami w całej Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu w północnych, północno-wschodnich, wschodnich, południowych i przybrzeżnych regionach królestwa.

Apeluje się do mieszkańców tych obszarów o zachowanie ostrożności ze względu na potencjalne zagrożenia związane z ulewnymi i intensywnymi opadami deszczu, które mogą prowadzić do nagłych powodzi i spływów leśnych, zwłaszcza na terenach pochyłych w pobliżu dróg wodnych i na terenach nizinnych. Osobom podróżującym przez obszary, w których występują burze, zaleca się dodatkową ostrożność.

W Bangkoku i okolicach istnieje 60% szans na burze, głównie po południu i wieczorem. Najniższe temperatury mają wynieść od 27 do 28 stopni Celsjusza, a najwyższe od 33 do 36 stopni Celsjusza.

Intensywne wiatry zaczęły słabnąć nad Morzem Andamańskim i Zatoką Tajlandzką. Jednak w wyższych partiach Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej fale mogą sięgać nawet 2 metrów, a nawet przekraczać 2 metry na obszarach z burzami. Marynarzom w tych obszarach zaleca się ostrożną nawigację i unikanie wzburzonych wód.

Co więcej, potężna burza tropikalna Lan obejmuje obecnie południową część Japonii i oczekuje się, że wkrótce przejdzie przez ten kraj. Podróżującym do dotkniętych obszarów zaleca się sprawdzenie warunków pogodowych przed wyjazdem w tym okresie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.