Poszukiwany Australijczyk podejrzany o posiadanie narkotyków aresztowany w Phuket

FOTO: Kom Chad Luek

Phuket -

Poszukiwany Australijczyk podejrzany o posiadanie narkotyków został aresztowany w luksusowej willi w Phuket.

Królewskie Tajskie Biuro Imigracyjne poinformowało media TPN, że skontaktowała się z nimi operacja australijskiej policji LESALAN. Kilku podejrzanych, którzy rzekomo byli zamieszani w nielegalne narkotyki i broń, uciekło niedawno przed sądem z Australii. Jeden z podejrzanych uciekł do Tajlandii i został zidentyfikowany jako pan Robert. (Jego pełne imię i nazwisko oraz wiek nie zostały podane przez odpowiednich funkcjonariuszy organów ścigania).

Urzędnicy imigracyjni ustalili, że pan Robert przebywał w Phuket przez dłuższy czas na podstawie wizy edukacyjnej, ale tak naprawdę nie uczęszczał na zajęcia ani nie chodził do żadnej szkoły. Ukrywał się w Phuket i pozwalał swojej niezidentyfikowanej australijskiej dziewczynie przetwarzać za niego wszelkie dokumenty, a także załatwiać sprawunki. Podobno regularnie zmieniał adres, aby uniknąć aresztowania i zachowywał bardzo niski profil, głównie pozostając w domu.

Funkcjonariusze w końcu znaleźli go na początku tego tygodnia w luksusowej willi w pobliżu góry w Rawai, Mueang Phuket, gdzie został aresztowany, gdy był ze swoją dziewczyną. Został zabrany do Urzędu Imigracyjnego w Phuket i ma zostać odesłany z powrotem do australijskiej policji.

W chwili obecnej nie jest jasne, czy jego dziewczyna zostanie również oskarżona o pomocnictwo i podżeganie do domniemanego przestępcy. Królewska Tajska Policja Imigracyjna nie ujawniła, w jaki sposób znalazła Roberta, pomimo jego najlepszych prób ukrycia się przed władzami prawnymi.

Robert nie rozmawiał z prasą ani nie wydał oświadczenia na temat swojego zarzutu wobec rzekomych zarzutów.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.