Poszukiwany Australijczyk podejrzany o posiadanie narkotyków aresztowany w Phuket

FOTO: Kom Chad Luek

Phuket -

Poszukiwany Australijczyk podejrzany o posiadanie narkotyków został aresztowany w luksusowej willi w Phuket.

Królewskie Tajskie Biuro Imigracyjne poinformowało media TPN, że skontaktowała się z nimi operacja australijskiej policji LESALAN. Kilku podejrzanych, którzy rzekomo byli zamieszani w nielegalne narkotyki i broń, uciekło niedawno przed sądem z Australii. Jeden z podejrzanych uciekł do Tajlandii i został zidentyfikowany jako pan Robert. (Jego pełne imię i nazwisko oraz wiek nie zostały podane przez odpowiednich funkcjonariuszy organów ścigania).

Urzędnicy imigracyjni ustalili, że pan Robert przebywał w Phuket przez dłuższy czas na podstawie wizy edukacyjnej, ale tak naprawdę nie uczęszczał na zajęcia ani nie chodził do żadnej szkoły. Ukrywał się w Phuket i pozwalał swojej niezidentyfikowanej australijskiej dziewczynie przetwarzać za niego wszelkie dokumenty, a także załatwiać sprawunki. Podobno regularnie zmieniał adres, aby uniknąć aresztowania i zachowywał bardzo niski profil, głównie pozostając w domu.

Funkcjonariusze w końcu znaleźli go na początku tego tygodnia w luksusowej willi w pobliżu góry w Rawai, Mueang Phuket, gdzie został aresztowany, gdy był ze swoją dziewczyną. Został zabrany do Urzędu Imigracyjnego w Phuket i ma zostać odesłany z powrotem do australijskiej policji.

W chwili obecnej nie jest jasne, czy jego dziewczyna zostanie również oskarżona o pomocnictwo i podżeganie do domniemanego przestępcy. Królewska Tajska Policja Imigracyjna nie ujawniła, w jaki sposób znalazła Roberta, pomimo jego najlepszych prób ukrycia się przed władzami prawnymi.

Robert nie rozmawiał z prasą ani nie wydał oświadczenia na temat swojego zarzutu wobec rzekomych zarzutów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.