Kobieta aresztowana w Patong za domniemane oszustwo oszczędnościowe na 12 milionów bahtów

Patong-

Kobieta została aresztowana w Patong po tym, jak rzekomo była zamieszana w oszustwo wiejskiej grupy oszczędnościowej, obejmującej ponad 12 milionów bahtów.

Centralne Biuro Śledcze (CIB) poinformowało media TPN, że w tym tygodniu aresztowało panią Orawan (policja nie podała jej wieku) w restauracji w Patongu. Jest oskarżona o kradzież i oszustwo.

Pani Orawan była członkiem komitetu pożyczkowego wiejskiej grupy oszczędnościowej w Narathiwat. Grupa liczy łącznie 560 członków. W grudniu 2020 roku grupa musiała wypłacić dywidendę wszystkim członkom. Pani Orawan rzekomo stworzyła fałszywe dokumenty i członków z fałszywymi kontami bankowymi. Wykorzystała dla siebie pieniądze grupy, które w sumie wyniosły ponad 12 milionów bahtów.

Gdy inni członkowie komitetu dowiedzieli się o tym, złożyli raport policji Tan Yong w Narathiwat.

Orawan nie wniósł od razu zarzutu ani nie odniósł się do zarzutów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.