Kobieta aresztowana w Patong za domniemane oszustwo oszczędnościowe na 12 milionów bahtów

Patong-

Kobieta została aresztowana w Patong po tym, jak rzekomo była zamieszana w oszustwo wiejskiej grupy oszczędnościowej, obejmującej ponad 12 milionów bahtów.

Centralne Biuro Śledcze (CIB) poinformowało media TPN, że w tym tygodniu aresztowało panią Orawan (policja nie podała jej wieku) w restauracji w Patongu. Jest oskarżona o kradzież i oszustwo.

Pani Orawan była członkiem komitetu pożyczkowego wiejskiej grupy oszczędnościowej w Narathiwat. Grupa liczy łącznie 560 członków. W grudniu 2020 roku grupa musiała wypłacić dywidendę wszystkim członkom. Pani Orawan rzekomo stworzyła fałszywe dokumenty i członków z fałszywymi kontami bankowymi. Wykorzystała dla siebie pieniądze grupy, które w sumie wyniosły ponad 12 milionów bahtów.

Gdy inni członkowie komitetu dowiedzieli się o tym, złożyli raport policji Tan Yong w Narathiwat.

Orawan nie wniósł od razu zarzutu ani nie odniósł się do zarzutów.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.