Urzędnicy buddyjscy kontrolują świątynie w Phuket, aby zapobiec oszustwom zagranicznym po incydencie w Chonburi

Phuket -

Narodowe Biuro Buddyzmu przeprowadziło inspekcję świątyń w Phuket, aby zapobiec oszustwom dokonywanym przez zagraniczne firmy po tym, jak chińskie firmy podobno sprzedawały fałszywe religijne amulety w świątyni w Chonburi.

W czwartek (17 sierpnia o godzth), zespół urzędników z Phuket Tourist Police, Phuket Buddhism Office i Phuket Immigration przeprowadził inspekcję kilku świątyń w Phuket, którymi były świątynia Latthi Wanaram (Wat Tai) w Chalong, świątynia Sawang Arom (Wat Rawai), świątynia Khao Rang ( Miasto Phuket), Świątynia Kathu i Świątynia Sri Soonthorn (Wat Baan Phon) w Thalang.

Biuro Buddyzmu w Phuket powiedział Phuket Express, że inspekcja jest zgodna z poleceniem Narodowego Biura Buddyzmu, aby zapobiec prowadzeniu chińskich firm w świątyniach po tym, jak wykryto, że wynajmowali oni teren i sprzedawali fałszywe amulety turystom w świątyni w Chonburi .

Tymczasem Urzędnicy Chonburi kontynuują własne kontrole po wspomnianym incydencie.

Nie było doniesień o żadnych poważnych problemach znalezionych w Phuket.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.