Kandydat na premiera Pheu Thai oddalił oskarżenie o nielegalny zakup ziemi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Kandydat partii Pheu Thai na premiera, Srettha Thavisin, odrzucił oskarżenia, że ​​firma deweloperska Sansiri Plc dokonała nielegalnych zakupów gruntów pod działkę w Bangkoku, gdy był dyrektorem generalnym firmy.

Odpowiedź Sretthy jest następstwem zarzutów wysuniętych przez wybitnego demaskatora Chuwita Kamolvisita, że ​​Sansiri dokonał nielegalnego zakupu gruntu, korzystając z nominowanych do swojego luksusowego kondominium Khun by Yoo. Chuwit twierdził, że deweloper wykorzystał firmę pełnomocnika do zaciągnięcia pożyczki w wysokości jednego miliarda bahtów na zakup działki w dzielnicy Thong Lor w Bangkoku w 2016 r. Firma pełnomocnika zapłaciła sprzedającemu 565 milionów bahtów, ale wykorzystanie pozostałego salda pożyczki nie zostało wyjaśnione.

W odpowiedzi na zarzut Srettha stwierdził, że deweloper sprzedał grunt w przejrzysty sposób po cenie rynkowej. Dodał, że jego kierownictwo Sansiri zostało docenione za dobry ład korporacyjny i z zadowoleniem przyjął wszelkie dochodzenia oparte na faktach i dobrych intencjach.

Dymisja kandydata na premiera jest zgodna z oświadczeniem Sansiri na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tajlandii, która zaprzeczyła zarzutom Chuwita. Deweloper powiedział, że cena zapłacona sprzedającemu, N&N Asset Co Ltd, została błędnie podana, a zarzut jest niewiarygodny. Sansiri powiedział, że jego procedury zakupu gruntów są zgodne z prawem, a każdy krok jest odpowiedzialny i przejrzysty.

Zarzut był drugim zarzutem demaskatora przeciwko kandydatowi z Pheu Thai, po poprzednim zarzutie uchylania się od podatku gruntowego. Kandydat na premiera niedawno zlecił swojemu prawnikowi złożenie pozwu przeciwko wybitnemu demaskatorowi za zniesławienie w tej sprawie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.