Pomnik w Bangkoku wywołuje poważne kontrowersje

Bangkok —

Buddyści w Bangkoku domagają się usunięcia wysokiego, mistycznego posągu, który ich zdaniem jest niepokojący i wywołuje strach.

Posąg, który znajduje się w prywatnej części hotelu Night Bazaar w dzielnicy Huai Khwang, przypomina uskrzydlonego, czarnego gargulca z kłami i szkarłatnymi szponami. Wyznawcy wierzą, że jest to bóg bogactwa, ale niektórzy buddyści twierdzą, że jest to sprzeczne z zasadami ich religii.

Posąg nazywa się „Khru Kai Kaeo”, a niektórzy twierdzą, że był to szanowany nauczyciel zmarłego króla Khmerów. Jednak w źródłach historycznych nie ma wzmianki o tej postaci.

Pomnik został wzniesiony w ostatnich miesiącach i szybko zwrócił na siebie uwagę kierowców i przechodniów na ulicy Ratchadaphisek, przy której znajduje się hotel. Niektórzy twierdzą, że groźny wygląd posągu jest niepokojący, podczas gdy inni obawiają się, że może on promować nieortodoksyjne praktyki religijne. Jednak inni gromadzili się, aby modlić się do posągu, wierząc, że mogą otrzymać wielkie bogactwo.

Rada Artystów Wspierających Buddyzm Tajlandii złożyła skargę do Administracji Metropolitalnej Bangkoku (BMA), żądając pilnego usunięcia posągu. Rada twierdzi, że posąg przeszkadza społeczeństwu i promuje wierzenia, które nie są zgodne z buddyzmem.

Inna grupa, National Thai People, złożyła skargę bezpośrednio do gubernatora Bangkoku, Chadcharta Sittipunta. Twierdzą, że czciciele posągu planują złożyć ofiarę ze zwierząt w tym miejscu, ale bez żadnych solidnych dowodów.

Gubernator Chadchart zaplanował spotkanie z właścicielem hotelu Night Bazaar, aby zająć się rosnącymi obawami dotyczącymi pomnika.

Sprawa wywołała debatę na temat roli religii w życiu publicznym w Tajlandii. Niektórzy uważają, że pomnik powinien zostać usunięty, ponieważ jest niepokojący i wywołujący strach, podczas gdy inni uważają, że należy go pozostawić, ponieważ jest to kwestia wolności religijnej.

Oczekuje się, że BMA podejmie decyzję w sprawie losów pomnika w najbliższych dniach. Poinformowano, że posąg może potencjalnie naruszać pewne przepisy ze względu na swoją wysokość. Posąg ma 6 metrów wysokości, co, jak zauważyli niektórzy zwolennicy posągu, jest znacznie mniejsze niż wiele posągów buddyjskich.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/