NBTC rozszerzy nadzór na platformy wideo online

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Krajowa Komisja ds. Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC) ogłosiła plany rozszerzenia zakresu regulacji na treści online na platformach wideo na żądanie (VOD) i do udostępniania wideo.

Według urzędnika NBTC, podkomisja ds. komunikacji na platformach cyfrowych zbierze się w przyszłym tygodniu, aby omówić strategie regulacji treści wideo, koncentrując się na dostawcach usług.

NBTC zamierza ustanowić regulacje ukierunkowane na role usługodawców w rozpowszechnianiu treści bez ingerencji w kreatywny proces generowania treści. Platformy takie jak YouTube, Facebook, Twitter, Line, TikTok, Netflix, iFlix, WeTV i Viu należą do tych, które zostaną objęte tymi przepisami.

Proponowane przepisy opierają się na założeniu, że usługodawcy powinni przyjąć odpowiedzialność redakcyjną za treści, które przechowują i rozpowszechniają za pośrednictwem swoich platform internetowych. Ta zmiana odpowiedzialności ma na celu wspieranie bardziej odpowiedzialnego podejścia do udostępniania i przesyłania strumieniowego treści.

Powołując się na art. 7 ustawy o NBTC, urzędnik zauważył, że strażnik ma uprawnienia do nadzorowania transmisji wideo za pośrednictwem platform cyfrowych. Podczas gdy Agencja Rozwoju Transakcji Elektronicznych wprowadziła w zeszłym roku ustawę nakazującą dostawcom cyfrowego wideo zgłaszanie agencji ich usług, dopuszcza się wyjątki, jeśli inne prawo nakłada na nich bezpośrednią odpowiedzialność. NBTC podaje się za właściwy organ w zakresie regulacji transmisji wideo online.

Podczas gdy TikTok i Meta Thailand odmówiły przedstawienia szczegółowych komentarzy na temat planu ze względu na niewystarczające dostępne informacje, Pathompong Sirachairat, dyrektor generalny usługi przesyłania strumieniowego wideo Mono Max, wyraził gotowość firmy do przestrzegania nadchodzących przepisów NBTC.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.