Urzędnicy kontrolują sklepy z konopiami indyjskimi na Bangla Road w Patongu po wirusowym wideo

Patong –

Właściwi urzędnicy skontrolowali sklepy z konopiami indyjskimi na Bangla Road w Patong, aby sprawdzić licencje i naruszenia przepisów po tym, jak wideo obcokrajowców używających maszyny do wydmuchiwania dymu z marihuany po drugiej stronie ulicy stało się wirusowe w mediach społecznościowych.

W piątkowy wieczór (18 sierpnia brth) zespół urzędników z Phuket z urzędu dystryktu Kathu, policji Patong i urzędu zdrowia publicznego dystryktu Kathu przeprowadził inspekcję Bangla Road po udostępnieniu wirusowego filmu. Sklepy z konopiami na Bangla Road miały sprawdzone licencje i przypomniano im, że palenie w sklepach jest niezgodne z przepisami.

Weerawit Krueasombat, prezes Patong Entertainment Business Association, powiedział The Phuket Express, że obcokrajowcy w klipie wideo tworzyli treści promujące nowy, ale niezidentyfikowany sklep z konopiami indyjskimi w pobliżu międzynarodowego lotniska Phuket w Thalang, który właśnie został otwarty. Policja już skontaktowała się z nimi, aby przybyli na posterunek policji w celu postawienia zarzutów prawnych.

Pan Chalermpong Sangdee, kandydat Move Forward w Phuket Constituency 2, powiedział Phuket Express: „Urzędnicy starają się zarządzać właściwym używaniem konopi indyjskich, zwłaszcza jeśli chodzi o właścicieli i dealerów, którzy są obcokrajowcami”.

TPN Media zauważa, że ​​legalne palenie w miejscach publicznych lub w sklepach, a nawet sklepach z konopiami indyjskimi, jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Z technicznego punktu widzenia używanie konopi indyjskich jest również ograniczone wyłącznie do użytku medycznego i powinno wymagać licencjonowanego lekarza, który będzie nadzorował każde użycie. Zasady te są jednak dość luźne, ponieważ konopie indyjskie są tylko zdekryminalizowane, ale nie w pełni legalne, ponieważ politycy nadal debatują nad prawem.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.