Phuket chce być celem ekoturystyki niskoemisyjnej

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Wyspiarska prowincja Phuket chce stać się destynacją niskoemisyjną, a przyszłe plany rozwoju skupiają się na gospodarowaniu odpadami i obniżaniu emisji gazów cieplarnianych w celu promowania ekoturystyki.

Według gubernatora Phuket, Naronga Woonciewa, władze prowincji przeprowadziły ostatnio rozmowy z agencjami publicznymi i środowiskowymi na temat gospodarowania odpadami spożywczymi i zgodziły się na ustanowienie systematycznego planu, który integruje wszystkie strony, aby zapewnić maksymalny zrównoważony rozwój.

Aby rozwiązać problem marnowania żywności, organizacja administracyjna prowincji Phuket będzie współpracować z gminą Phuket w celu promowania gospodarowania odpadami wśród lokalnych mieszkańców i przedsiębiorstw. Władze planują stworzenie platformy gromadzącej dane i informacje o nadmiarze odpadów, które posłużą do efektywniejszego ustalania planów utylizacji odpadów.

Według danych z 2019 r. Phuket emitowało rocznie 3.1 mln ton dwutlenku węgla. Władze są zaniepokojone rosnącym tempem emisji, ponieważ prognozuje się, że do 4.6 roku liczba ta wzrośnie do około 2030 miliona ton. Kluczowym czynnikiem, który to powoduje, jest brak segregacji śmieci w Phuket, z których 50% to odpady żywnościowe. Urzędnicy stwierdzili, że segregacja odpadów byłaby opłacalnym i przyjaznym dla środowiska podejściem do unieszkodliwiania odpadów.

Wattanapong Suksai, dyrektor Biura Zasobów Naturalnych i Środowiska Prowincji Phuket, powiedział, że biuro pracuje nad obniżeniem emisji gazów cieplarnianych i realizacją planów działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Powiedział, że prowincja pracuje nad ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych w celu obniżenia produkcji gazów cieplarnianych w Phuket do 440,000 2030 ton rocznie do XNUMX r.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.