Pheu Thai zyskuje wsparcie UTN w celu utworzenia rządu koalicyjnego

KOMUNIKAT PRASOWY:

Partia Pheu Thai w czwartek (17 sierpnia) uzyskała poparcie Zjednoczonej Partii Narodu Tajskiego (UTN), potencjalnie wzmacniając ją w staraniach o utworzenie rządu przed głosowaniem premiera w parlamencie w przyszłym tygodniu.

Zjednoczona Partia Narodu Tajlandii lub UTN, partia, która wystawiła urzędującego premiera gen. Prayuta Chan-o-cha jako swojego kandydata na premiera w majowych wyborach, powiedziała w czwartek, że pomoże Pheu Thai w utworzeniu rządu.

Rzecznik UTN Akaradej Wongpitakroj powiedział dziennikarzom w czwartek, że „United Thai Party dołączy do rządu z Pheu Thai”.

Tajlandia spędziła ponad pięć miesięcy pod rządami tymczasowymi po tym, jak Pita Limjaroenrat, lider zwycięskiej w wyborach partii Move Forward, został dwukrotnie zablokowany w staraniach o objęcie stanowiska premiera.

Były sojusznik Move Forward, zajmująca drugie miejsce partia Pheu Thai, na początku tego miesiąca przejęła starania o utworzenie rządu.

Pheu Thai ma nominować potentata nieruchomości Sretthę Thavisin na premiera w głosowaniu zaplanowanym na wtorek (22 sierpnia) i potrzebuje poparcia ponad połowy dwuizbowego parlamentu.

Partii udało się pozyskać poparcie 13 innych partii politycznych, ale będzie potrzebowała wsparcia Senatu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.