Tajlandia pomaga założyć centrum pomocy ofiarom handlu ludźmi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia i wiele innych krajów współpracują, aby zająć się gangami call center, które spowodowały straty w wysokości miliardów bahtów. Narody chcą również ustanowić centrum koordynacji pomocy ofiarom handlu ludźmi, aby przyczynić się do stłumienia gangów call center.

Zastępca Komendanta Królewskiej Policji Tajlandii Pol Gen Surachate Hakparn wziął udział w spotkaniu poświęconym utworzeniu trójstronnego centrum koordynacyjnego do pomocy ofiarom handlu ludźmi w miasteczku Myawaddy w Mjanmie.

Spotkanie odbyło się w tajlandzkiej prowincji Chiang Mai i wzięli w nim udział przedstawiciele chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego oraz policji Mjanmy. Wielu uczestników pochodziło z innych organów ścigania w Tajlandii, Mjanmie i Chinach. Obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Laosu PDR.

Pol Gen Surachate brał udział jako dyrektor policyjnego Centrum Ochrony Dzieci i Kobiet, Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Rybołówstwa.
Uczestnicy spotkania dyskutowali o lokalizacji, w której powstanie centrum koordynacyjne, które przyczyni się do zwalczania międzynarodowej przestępczości. Centrum ma teraz powstać w prowincji Chiang Mai w Tajlandii.

Na spotkaniu omówiono opracowanie wspólnego planu operacji i powołanie personelu koordynacyjnego reprezentującego każdy naród odgrywający rolę w centrum. Strony spotkania rozmawiały także o rozszerzeniu współpracy o Kambodżę i Wietnam, a także o organizacje międzynarodowe, takie jak Interpol i ONZ.

Strony spotkania zobowiązały się do wspólnych działań przeciwko gangom call center, które spowodowały miliardowe straty. Chińskie władze zapewnią wsparcie szkoleniowe dla funkcjonariuszy organów ścigania, a także budżety i technologie umożliwiające wspólne operacje. Celem jest szybkie reagowanie na przestępstwa i zajmowanie się nimi w odpowiednim czasie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.