Duży ranny żółw morski uratowany z morza Phuket

Phuket -

Duży żółw morski, który został ranny i utknął w sieci rybackiej, został uratowany z morza w pobliżu Thalang.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział The Phuket Express, że w miniony weekend personel Parku Narodowego Sirinat powiadomił ich o znalezieniu rannego żółwia morskiego, który utknął w sieci rybackiej w morzu w pobliżu plaży Sai Kaew w dystrykt Mai Khao. Żółw morski został bezpiecznie zabrany na pobliską plażę.

DMCR przybył na plażę, aby znaleźć samca żółwia morskiego Olive Ridley. Ma 64 centymetry długości, 65 centymetrów szerokości i waży 26 kilogramów. Jego prawa płetwa została przecięta przez sieć rybacką z ciężką raną i mocno krwawił.

Żółw morski został zabrany do Centrum Ratownictwa Zwierząt Morskich Sireetarn w celu dalszego leczenia.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.