Wiodący członek partii Move Forward w nowej kontrowersji wokół kolacji z grilla

Krajowy —

Padipat Suntiphada, drugi zastępca przewodniczącego parlamentu Tajlandii, znów ma kłopoty po tym, jak został oskarżony o sprzeniewierzenie funduszy państwowych w celu zorganizowania imprezy mookata (Thai BBQ) dla pracowników parlamentu.

Padipat, pierwotnie poseł z partii Move Forward, nie było jasne od czasu jego pierwszego zarzutu dotyczącego reklamy piwa rzemieślniczego, jednak spotkał się z kolejną skargą po swojej decyzji o zorganizowaniu przyjęcia przy grillu w stylu tajskim dla pracowników parlamentu.

Skarga pojawiła się po tym, jak Padipat zaprosił 370 pracowników parlamentu na przyjęcie mookata w restauracji, gdzie każdy pracownik otrzymał darmowy kupon na żywność o wartości 269 bahtów każdy, w sumie 99,530 XNUMX bahtów.

Podobno na kuponach widniało nazwisko wicemarszałka, co skłoniło krytyków do stwierdzenia, że ​​​​były one przeznaczone na przyszłą polityczną łaskę Padipata.

Ponadto, jak twierdzą krytycy, partia była również podobno finansowana z rocznego budżetu w wysokości 2 milionów bahtów przekazanego Padipatowi jako zastępcy przewodniczącego izby, aby traktować „ważnych gości” tylko w parlamencie.

Krytycy mówili dalej, że było to nadużycie funduszu, który pomimo niejasnych zasad był przeznaczony głównie dla dyplomatów, i że wraz z umieszczeniem nazwiska Padipata na kuponach może potencjalnie naruszyć różne paragrafy kodeksu karnego, co w przypadku udowodnienia winy może spowodować, że Padipat trafi do więzienia na całe życie.

Tymczasem zwolennicy Move Forward i ci, którzy nie zgadzają się z zarzutem, argumentowali, że krytycy zbyt usilnie starają się ścigać wicemarszałka w sprawie, którą nazywają trywialną.

Zwrócili uwagę, że w Tajlandii cały czas łamane są większe prawa, w tym prawa zapobiegające wojskowym zamachom stanu. Jednak wojsko nadal je łamało i raz za razem przejmowało władzę bez ponoszenia konsekwencji prawnych.

Dodali, że wierzyli, że pozbawieni skrupułów politycy potajemnie wykorzystywali ten rodzaj budżetu przez cały czas, aby zaspokoić swoich gości, i nikt nigdy nie odważył się tego zbadać. Zwolennicy kwestionowali, dlaczego budżet, który został wykorzystany w sposób otwarty i przejrzysty, aby spłacić społeczeństwo, jak w tym przypadku, spotkał się z tak surową kontrolą i krytyką.

Sprawa jest nadal analizowana przez różne odpowiednie agencje prawne od czasu publikacji.

Oryginalny artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/