Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowanie poszukiwanego australijskiego podejrzanego i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 14 sierpnia 2023 r. do niedzieli 20 sierpnia 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Tajka została aresztowana po tym, jak rzekomo otworzyła nielicencjonowany salon masażu bez pozwolenia i pozwoliła nieletniej pracować.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że nieletni nie mają kwalifikacji do pracy w salonach masażu.

2. Mężczyzna został aresztowany w Phuket po tym, jak rzekomo był zamieszany w oszustwo związane z wnioskiem o pożyczkę gruntową, w którym ofiara straciła około miliona bahtów, czyli 30,000 XNUMX USD.

Ofiara, która jest również dość znaną prezenterką wiadomości w tajskich mediach, straciła około miliona bahtów po pobraniu aplikacji i wypełnieniu fałszywych informacji o pożyczce gruntowej, przesłaniu pieniędzy w ramach wstępnego przetwarzania i zaliczki.

3. Poszukiwany Australijczyk podejrzany o posiadanie narkotyków został aresztowany w luksusowej willi w Phuket.

Był rzekomo zamieszany w nielegalne narkotyki i broń i uniknął ścigania z Australii. Ma zostać odesłany do australijskiej policji.

4. Narodowe Biuro Buddyzmu przeprowadziło inspekcję świątyń w Phuket, aby zapobiec oszustwom dokonywanym przez zagraniczne firmy po tym, jak chińskie firmy podobno sprzedawały fałszywe religijne amulety w świątyni w Chonburi.

Nie było doniesień o żadnych poważnych problemach znalezionych w Phuket.

5. Właściwi urzędnicy skontrolowali sklepy z konopiami indyjskimi na Bangla Road w Patong, aby sprawdzić licencje i naruszenia przepisów po tym, jak wideo obcokrajowców używających maszyny do wydmuchiwania dymu z marihuany po drugiej stronie ulicy stało się wirusowe w mediach społecznościowych.

Palenie marihuany w miejscach publicznych lub w sklepach, nawet w sklepach z konopiami indyjskimi, jest niezgodne z obowiązującymi przepisami i regulacjami.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.