Tajlandzka policja rozprawia się ze stacjami obsługującymi nielegalne call center

KOMUNIKAT PRASOWY:

Królewska Tajska Policja i Krajowa Komisja ds. Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC) rozprawiają się z nieautoryzowanymi antenami komunikacyjnymi, które umożliwiły gangom call center po drugiej stronie granicy korzystanie z tajskiej telefonii komórkowej i usług internetowych.

Zastępca Komisarza Policji Pol Gen Torsak Sukvimol prowadził funkcjonariuszy policji podczas kontroli nieautoryzowanych radiostacji w dystrykcie Aranyaprathet w prowincji Sa Kaeo. Urzędnicy skontrolowali również koncesjonowane stacje, które naruszyły wymagane od nich warunki, na przykład kierując nadajniki radiowe w stronę Kambodży. Łącznie skontrolowano 27 stacji łączności.

Posunięcie to było odpowiedzią na to, że śledczy odkryli, że większość gangów call center działała na granicy tajsko-kambodżańskiej i korzystała z połączeń telefonicznych i internetowych z Tajlandii.

Uznano, że cztery ze skontrolowanych stacji rozpoczęły działalność bez zezwolenia. Znaleziono również ich anteny radiowe skierowane w stronę Kambodży. Urzędnicy zdemontowali i przejęli sprzęt zaangażowany w działania i kontynuują ściganie osób zaangażowanych.

23 skontrolowane stacje posiadały koncesje, ale panele sektorowe na ich antenach były skierowane w stronę Kambodży. Posiadaczom koncesji nakazano szybką poprawę ustawień anten, usuwając je lub obracając panele sektorowe w kierunku, który nie skutkowałby nadawaniem sygnałów poza Tajlandią.

pol. Gen. Torsak przypomniał, że przestępcy cały czas modyfikują swoje metody wydobywania informacji od ofiar. Bardzo często oszuści dzwoniący odwołują się do agencji państwowych, gdy kontaktują się z potencjalnymi ofiarami, starając się wyglądać bardziej wiarygodnie. Osoby niepewne co do połączeń rzekomo z agencji publicznych powinny zwrócić się bezpośrednio do agencji lub zadzwonić pod numer infolinii 1441.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.