Kilku podejrzanych zatrzymano w ramach dużej operacji w Phuket, której celem są przestępstwa związane z narkotykami i kradzieżą

Phuket —

Policja w Phuket aresztowała sześć osób w ramach szeroko zakrojonych działań przeciwko nielegalnemu handlowi narkotykami, posiadaniu broni palnej i kradzieżom w prowincji w miniony weekend.

Pierwszego aresztowania dokonano po wielu zgłoszeniach kradzieży w rejonie Chalong i Rawai w dystrykcie Muang na Phuket.

Pod dowództwem szefa policji w Chalong Pol. Pułkowniku Ekarat Plaiduang, policja rozpracowała pięć kolejnych przypadków kradzieży w miniony weekend, w tym kradzież kabla elektrycznego zgłoszoną 10 sierpnia, kradzież drutu 9 sierpnia, kradzież narzędzi i skrzynki ze sprzętem 9 sierpnia, kradzież mienia ze szkodami wartymi 17,500 15 bahtów XNUMX sierpnia i kolejną kradzieżą drutu.

Żadna z tożsamości podejrzanych nie została ujawniona prasie. Byli w policyjnym areszcie za różne przestępstwa.

Przechodząc do kolejnego aresztowania, 19 sierpnia policja Thalang wpadła na podejrzanego o posiadanie narkotyków i broni ukrywającego się w rejonie Thalang.

Podczas kolejnej konferencji prasowej zorganizowanej wczoraj, 20 sierpnia, policja zidentyfikowała podejrzanego jako 35-letniego Surakita „Joke” Morata. Skonfiskowali Joke'owi rewolwer Smith & Wesson .32, 19 kul i 234 tabletki amfetaminy.

Został oskarżony o nielegalne posiadanie broni i przestępstwa narkotykowe.

Policja z Phuket zobowiązała się do kontynuowania kampanii mającej na celu wyeliminowanie przestępczości w prowincji.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.