Thaksin wszystko gotowe do powrotu do Tajlandii jutro rano

Tajlandia -

Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra potwierdził swój powrót do Tajlandii 22 sierpnia 2023 r., tego samego dnia, w którym zaplanowano głosowanie premiera.

Nasze poprzednie historie:

Naczelnik więzienia nie ma uprawnień do nałożenia aresztu domowego na więźnia, który jeszcze nie odsiedział kary więzienia, tajski Departament Więziennictwa wyjaśnił pośród plotek, że były premier Thaksin Shinawatra zostanie umieszczony w areszcie domowym po powrocie do Tajlandii w Lipiec zgodnie z obietnicą.

Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra odłożył swój powrót do domu w lipcu na czas nieokreślony, według jego córki Paetongtarn Shinawatry.

Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra planuje wrócić do Tajlandii z Dubaju 10 sierpnia - poinformowała jego córka Paetongtarn Shinawatra.

Teraz aktualizacja:

Pan Thaksin powiedział tajskim mediom BBC przed wyjazdem z Dubaju: „Na pewno przybędę do Tajlandii około godziny 9:00 22 sierpnia.nd i nie będzie już odkładać”.

Powiedział, że jego data powrotu tym razem nie odnosi się do daty następnego głosowania premiera i twierdzi, że nie jest polityczna. Podobno zaplanował swój powrót jeszcze przed wyznaczeniem daty głosowania premiera.

Przewodniczący parlamentu Wan Muhammad Noor Matha nie zdecydował jeszcze o ostatecznej dacie następnej tury głosowania premiera Tajlandii w oczekiwaniu na orzeczenie tajskiego sądu czarterowego w sprawie petycji rzecznika praw obywatelskich.

„Wiele osób mówiło mi, że 22 sierpniand jest szczęśliwym dniem. Nie wierzyłem im, ale chciałem tylko, żeby się kochali dla pokoju. Nie zdecydowałem się na powrót 21 sierpniast ponieważ będą to urodziny mojej córki Paetongtarn.

„Jestem bardzo stary, tęsknię za rodziną, chcę być z nimi”. — zauważył pan Thaksin.

W międzyczasie władze Tajlandii planują spotkać się z Thaksinem na lotnisku Don Mueang, eskortować go do Sądu Najwyższego Tajlandii, a następnie do więzienia, aby stawić czoła licznym zarzutom prawnym związanym z jego poprzednim pobytem w Tajlandii.

W tym samym czasie wielu zwolenników Thaksina obozowało dziś wieczorem na lotnisku i planuje powitać go jutro rano, 22 sierpnia 2023 r.

TPN Media zapewni pełną relację z powrotu Thaksina przez cały dzień.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie TPN National.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/