DDC ostrzega przed gwałtownym wzrostem liczby przypadków grypy

KOMUNIKAT PRASOWY:

Departament Kontroli Chorób (DDC) zgłosił znaczny wzrost liczby przypadków grypy sezonowej, w tym roku dotkniętych nią było ponad 970,000 XNUMX osób. Liczba ta jest trzykrotnie wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Według zastępcy dyrektora generalnego DDC, dr Sopona Iamsirithaworna, jak dotąd zgłoszono jedną ofiarę śmiertelną – 39-letni mężczyzna, który w przeszłości cierpiał na alkoholizm i chorobę wątroby. Osoby o podwyższonym ryzyku ciężkiego przebiegu choroby, w tym osoby powyżej 65. roku życia i osoby cierpiące na choroby przewlekłe, powinny niezwłocznie zaszczepić się przeciwko grypie. Osobom zakażonym grypą zaleca się izolację i noszenie masek na twarz.

Chociaż liczba przypadków wzrosła trzykrotnie, dominującym szczepem pozostaje H1N1, który utrzymuje się w Tajlandii od około 14 lat.

Dr Sopon zwrócił uwagę, że szczep ten generalnie charakteryzuje się niską zjadliwością. Odrzucił także bezpodstawne pogłoski sugerujące, że osoby, które wyzdrowiały z Covid-19 lub zostały zaszczepione, mogą po zakażeniu doświadczyć ciężkich objawów grypy.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia objawy grypy sezonowej obejmują gorączkę, kaszel, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, silne zmęczenie, ból gardła i katar. Kaszel może być uporczywy i utrzymywać się przez dwa tygodnie lub dłużej, a większość osób wraca do zdrowia w ciągu tygodnia bez konieczności interwencji medycznej.

Chociaż grypa zazwyczaj ustępuje bez poważnych konsekwencji, może prowadzić do ciężkiej choroby lub śmierci, szczególnie wśród osób z grup ryzyka.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.