Tajlandia chce przyciągnąć więcej muzułmańskich podróżników

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia stara się do roku 2027 znaleźć się w gronie pięciu najpopularniejszych kierunków podróży muzułmańskich turystów.

Zastępca rzecznika rządu Rachada Dhanadirek ujawniła, że ​​Departament Turystyki podlegający Ministerstwu Turystyki i Sportu przywiązuje wagę do muzułmańskiego segmentu podróży i rynku muzułmańskiego rynku podróży. Inicjatywa obejmuje szkolenie dostawców usług turystycznych, agencji rządowych i zainteresowanych stron, aby lepiej zrozumieć preferencje i zachowania muzułmańskich turystów.

Rzecznik powiedział, że pięcioletni plan strategiczny na lata 5–2023 określa kluczowe strategie obsługi segmentu podróży muzułmańskich. Strategie te obejmują standaryzację operacji turystycznych dla muzułmańskich podróżników oraz tworzenie produktów i usług odpowiadających ich potrzebom. W ramach planu wykorzystana zostanie technologia, aby zwiększyć ich doświadczenie, promować współpracę między różnymi agencjami i podnosić świadomość na temat gotowości Tajlandii na przyjęcie muzułmańskich turystów.

Ten plan strategiczny jest zgodny z celami rozwoju gospodarczego Tajlandii i bieżącymi wysiłkami na rzecz zwiększenia konkurencyjności. Kraj ten stał się już ważnym celem podróży muzułmańskich turystów na całym świecie, ponieważ w 3 r. Tajlandia przyjęła ponad 2022 miliony muzułmańskich turystów. Globalny indeks podróży muzułmańskich MasterCard-CrescentRating za rok 2022 plasuje również Tajlandię na trzecim miejscu pod względem popularności niemuzułmańskiego kierunku podróży wśród muzułmańskich podróżników, po Singapurze i Tajwanie.

Rząd tymczasowy wyraził nadzieję, że przyszła administracja poprze i będzie kontynuować realizację tego pięcioletniego planu, którego ostatecznym celem jest umieszczenie Tajlandii w pierwszej piątce kierunków turystycznych muzułmańskich do roku 2027.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.