Thaksin skazany na 8 lat tajskiego więzienia

Krajowy —

We wtorek, 22 sierpnia, Sąd Najwyższy skazał byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatrę na 8 lat więzienia po powrocie do domu z wygnania.

Wydział Karny Sądu Najwyższego ds. Posiadaczy Stanowisk Politycznych stwierdził, że wyroki więzienia Thaksina mają związek z trzema wyrokami skazującymi wydanymi na niego zaocznie, w tym nadużyciem władzy i nadużyciami finansowymi, nielegalnym nakazaniem państwowemu bankowi udzielenia pożyczki zagranicznej oraz nielegalnym posiadaniem akcji za pośrednictwem nominowani.

Połączenia były premier właśnie przybył do Tajlandii po spędzeniu ponad 17 lat na dobrowolnym wygnaniu. Został przewieziony do sądu po wylądowaniu swoim prywatnym odrzutowcem na międzynarodowym lotnisku Don Mueang w Bangkoku we wtorek rano, 22 sierpnia.

Początkowo sąd skazał Thaksina na 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z decyzją sądu o zbiegu niektórych kar łączny wymiar kary pozbawienia wolności został skrócony do 8 lat.

Thaksin będzie odbywał karę w Areszcie Śledczym w Bangkoku, gdzie będzie przebywał na oddzielnym oddziale medycznym i będzie pod obserwacją personelu medycznego ze względu na pięć schorzeń, w tym niedokrwienie mięśnia sercowego, przewlekłe zapalenie płuc, wysokie ciśnienie krwi, zwyrodnienie kręgosłupa i nienormalna postawa.

Stan zdrowia byłego premiera został ujawniony prasie po tym, jak przeszedł on badania lekarskie w więzieniu.

Departament Więziennictwa odpowiedzialny za uwięzienie Thaksina potwierdził, że będzie on traktowany tak samo jak inni więźniowie. Oznacza to, że będzie jadł to samo jedzenie, co inni więźniowie i że przez pierwsze pięć dni pobytu w więzieniu będzie mógł go odwiedzać wyłącznie prawnik.

Według wicepremiera Caretakera Wissanu Krea-ngama, który jest również ekspertem prawnym, Thaksin ma prawo ubiegać się o królewskie ułaskawienie już od pierwszego dnia wyroku. To samo dotyczy innych więźniów, powiedział Wissanu.

Wielu internautów z mediów społecznościowych powszechnie oczekuje królewskiego ułaskawienia dla Thaksina, ale nie jest to oczywiście gwarantowane.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.