Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Synowie Jego Królewskiej Mości Króla odwiedzają Tajlandię i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NATIONAL Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku 14 sierpnia 2023 r. do niedzieli 20 sierpnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Wściekły chiński turysta próbował uderzyć deskorolką policję turystyczną na międzynarodowym lotnisku Don Mueang po tym, jak nie pozwolono mu wejść na pokład samolotu lecącego do Chin w środę wieczorem, 9 sierpnia.

Policja zapewniła, że ​​zachowali spokój i dyskrecję, dzięki czemu nikt nie został ranny. Zbagatelizowali również incydent, stwierdzając, że nie był to poważny problem i że mężczyzna właśnie stracił panowanie nad sobą.

2. Przewodniczący parlamentu Wan Muhammad Noor Matha nie zdecydował jeszcze o ostatecznej dacie następnej tury głosowania premiera Tajlandii w oczekiwaniu na orzeczenie tajskiego sądu czarterowego w sprawie petycji rzecznika praw obywatelskich.

Tymczasem pan Wan stwierdził dalej, że następne głosowanie premiera może się odbyć w piątek 18 sierpnia lub w przyszły wtorek 22 sierpnia, jeśli sąd podejmie decyzję w sposób umożliwiający kontynuację głosowania. Ostateczna data została ostatecznie ustalona jako 22.

W środę, 16 sierpnia, Trybunał Konstytucyjny Tajlandii jednogłośnie odrzucił petycję zwycięskiej Partii Ruchu Naprzód o rewizję decyzji parlamentarnej, która uniemożliwiła jej przewodniczącej Pita Limjaroenrat ponowne nominowanie na premiera.

3. Trzeci syn Jego Królewskiej Mości Króla Maha Vajiralongkorna odwiedził Tajlandię po raz pierwszy od dziesięcioleci.

Doktor Chakriwat Vivacharawongse, lat 40, dobrze znany Tajom jako „Than Aong”, dołączył do swojego starszego brata Vacharaesorn Vivacharawongse „Than Aon” w Bangkoku w niedzielę (13 sierpnia)th).

Drugi i trzeci syn Jego Królewskiej Mości Króla Maha Vajiralongkorn wrócił do Nowego Jorku po wizycie w Tajlandii.

4. Według dr Taresa Krassanairawiwonga, dyrektora generalnego Departamentu Kontroli Chorób, 34-letni Tajlandczyk zmarł podobno w zeszłym tygodniu na ospę małpią, co oznacza pierwszą śmierć związaną z ospą małpią w Tajlandii.

Pacjent zgłosił się na leczenie do prywatnego szpitala w Chonburi około 11 lipca 2023 r., po tym jak wystąpił u niego ból głowy, swędzenie, wysypka i guzy na ciele. Zdiagnozowano u niego ospę małpią, HIV i syfilis.

5. Tajlandia ma jedne z najsurowszych przepisów dotyczących alkoholu na świecie, a jednym z nich jest zakaz reklamowania jakichkolwiek napojów alkoholowych. Prawo to przewiduje grzywnę w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów i możliwy rok pozbawienia wolności.

6. Buddyści w Bangkoku domagają się usunięcia wysokiego, mistycznego posągu, który ich zdaniem jest niepokojący i wywołuje strach.

Posąg nazywa się „Khru Kai Kaeo”, a niektórzy twierdzą, że był to szanowany nauczyciel zmarłego króla Khmerów. Jednak w źródłach historycznych nie ma wzmianki o tej postaci.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.