Działania prawne podjęte przeciwko 31 sklepom z konopiami indyjskimi w Phuket

Phuket -

Podjęto działania prawne przeciwko 13 nielicencjonowanym sklepom z konopiami indyjskimi w Phuket, a licencje dla 18 sklepów z konopiami indyjskimi zostały wstrzymane.

Nasze poprzednie historie:

Cudzoziemcy w klipie wideo tworzyli treści promujące nowy, ale niezidentyfikowany sklep z konopiami w pobliżu międzynarodowego lotniska Phuket w Thalang, który właśnie został otwarty.

49-letni amerykański turysta przeprosił po tym, jak klip wideo, na którym używa maszyny do wydmuchiwania dymu z konopi indyjskich przez Bangla Road, stał się wirusowy w mediach społecznościowych, co doprowadziło do intensywnej debaty na temat konopi indyjskich oraz zasad i przepisów dotyczących konopi indyjskich.

Teraz aktualizacja:

W poniedziałek (21 sierpnia) główny lekarz Urzędu Zdrowia Publicznego prowincji Phuket Kusak Kookietikun powiedział „Phuket Express”. że wszczęto postępowanie prawne przeciwko 13 sklepom z konopiami indyjskimi, które nie posiadały licencji.

Spośród nich dziewięć sklepów znajduje się w Kathu, dwa w Mueang Phuket, a dwa w Thalang. Właścicielom sklepów z konopiami indyjskimi grozi grzywna do 20,000 XNUMX bahtów lub kara pozbawienia wolności do jednego roku lub obie kary na raz.

18 sklepów z konopiami indyjskimi ma wstrzymane licencje na 30 dni. Spośród nich 11 zezwoliło na palenie konopi indyjskich w pomieszczeniach, 1 sklep z konopiami indyjskimi znajdował się na chodniku, 3 sklepy z konopiami indyjskimi zamieszczały reklamy, a 3 sklepy z konopiami indyjskimi otrzymały skargi od zaniepokojonych obywateli.

Kontrole te nastąpiły po wirusowym klipie i wspomnianym powyżej incydencie, w którym amerykański turysta rozpylał dym z konopi indyjskich na Patong Road, aby promować swój sklep z marihuaną w Ameryce.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.