Były premier Tajlandii Thaksin zabrany z więzienia do szpitala ze względów zdrowotnych

Krajowy —

Thaksin Shinawatra, więziony były premier Tajlandii, został w trybie pilnym przeniesiony z Aresztu Śledczego w Bangkoku do Szpitala Ogólnego Policji około 15 minut przed godziną 1 w nocy we wtorek 22 sierpnia ze względu na pogorszenie się jego stanu zdrowia.

W środę 23 sierpnia Departament Więziennictwa wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że Thaksin został zabrany do szpitala w celu uzyskania opieki medycznej po tym, jak miał problemy ze snem, bóle w klatce piersiowej, wysokie ciśnienie krwi, niski poziom tlenu w opuszkach palców oraz stan „zagrażający życiu”. warunki.

Thaksin (74 l.) właśnie przybył do Tajlandii we wtorek po 17 latach dobrowolnego wygnania i został skazany na 8 lat więzienia przez Wydział Karny Sądu Najwyższego ds. osób zajmujących stanowiska polityczne.

Po przejściu badań lekarskich w więzieniu okazało się, że były premier cierpiał na ponad pięć schorzeń, w tym niedokrwienie mięśnia sercowego, przewlekłe zapalenie płuc, wysokie ciśnienie krwi, zwyrodnienie kręgosłupa i nieprawidłową postawę.

Jak wynika z oświadczenia, dyżurny personel medyczny Aresztu Śledczego w Bangkoku, gdzie przebywa Thaksin, po konsultacji ze specjalistami medycznymi z Central Correctional Hospital, podjął decyzję o przeniesieniu go do szpitala ze względu na jego pogarszający się stan i brak wyposażenia.

Skazany były premier przebywa obecnie w Royal Suite Room w policyjnym szpitalu ogólnym.

Media TPN zauważają, że nie wszyscy wydają się wierzyć zapewnieniom lekarzy, niektórzy twierdzą, że Thaksin jest traktowany preferencyjnie oraz składanie oficjalnych skarg i skarg prawnych. Tajski Departament Sprawiedliwości zaprzeczył tym zarzutom.

Wielu internautów mediów społecznościowych uważa, że ​​Thaksin otrzyma królewskie ułaskawienie i zostanie zwolniony, ale do chwili publikacji prasy oficjalnie się o to nie ubiegał.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.