Dwa sklepy z marihuaną w Patong mają wstrzymane licencje

Patong –

Licencje dla dwóch kolejnych sklepów z konopiami indyjskimi w Patong zostały wstrzymane po tym, jak stwierdzono, że łamią różne zasady.

Nasze poprzednie historie:

Cudzoziemcy w klipie wideo tworzyli treści promujące nowy, ale niezidentyfikowany sklep z konopiami w pobliżu międzynarodowego lotniska Phuket w Thalang, który właśnie został otwarty.

49-letni amerykański turysta przeprosił po tym, jak klip wideo, na którym używa maszyny do wydmuchiwania dymu z konopi indyjskich przez Bangla Road, stał się wirusowy w mediach społecznościowych, co doprowadziło do intensywnej debaty na temat konopi indyjskich oraz zasad i przepisów dotyczących konopi indyjskich.

Podjęto działania prawne przeciwko 13 nielicencjonowanym sklepom z konopiami indyjskimi w Phuket, a licencje dla 18 sklepów z konopiami indyjskimi zostały wstrzymane.

Teraz aktualizacja:

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że na początku tego tygodnia wraz z urzędnikami Departamentu Zdrowia Publicznego prowincji Phuket przeszukali wiele sklepów z konopiami indyjskimi w Patong.

Urzędnicy sprawdzili licencje i upewnili się, że sklepy nie sprzedają konopi indyjskich osobom poniżej 20. roku życia, kobietom w ciąży i matkom karmiącym dzieci mlekiem, a także, co najważniejsze, czy marihuany nie można palić w miejscach publicznych. Dotyczy to również sklepów.

Stwierdzono, że dwa sklepy z konopiami indyjskimi łamią zasady i ich licencje zostały wstrzymane. „Phuket Express” zauważył, że urzędnicy nie wskazali, jakie zasady złamali.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.