Wielka Brytania i Tajlandia organizują wspólny tydzień sztucznej inteligencji

A artykuł gościnny Thomasa Sinclaira. Thomas jest redaktorem Pembrokeshire Herald.

Ambasada brytyjska w Bangkoku właśnie zakończyła swój inauguracyjny Tydzień AI w Wielkiej Brytanii – fascynujące czterodniowe wydarzenie odbywające się w dniach 15–18 sierpnia 2023 r., podczas którego zaprezentowano światowe przywództwo Wielkiej Brytanii w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI). Cel? Pogłębienie więzi między Wielką Brytanią a Tajlandią i zbadanie niewykorzystanego potencjału sztucznej inteligencji w regionie.

Tydzień był pełen atrakcji, od dyskusji politycznych na wysokim szczeblu po wystawy komercyjne. W Eastin Grand Hotel Phayathai kluczowi interesariusze z obu krajów zainaugurowali tydzień okrągłym stołem dotyczącym polityki. Wśród przedstawicieli Wielkiej Brytanii znaleźli się eksperci z renomowanych instytucji, takich jak Instytut Alana Turinga i Instytut Analityki. Spotkanie dotyczyło potencjału sztucznej inteligencji, jej konsekwencji dla różnych sektorów, zarządzania, możliwości inwestycyjnych oraz sztucznej inteligencji jako katalizatora pozytywnych zmian.

Gdy 15 sierpnia zaszło słońce, Ambasada Brytyjska zorganizowała przyjęcie w rezydencji Ambasadora. Dygnitarze, eksperci z Wielkiej Brytanii, urzędnicy rządu Tajlandii i organizacje wielostronne, w tym UNESCO, zebrali się, aby uczcić synergię między obydwoma narodami.

Być może najważniejszym wydarzeniem tygodnia był pierwszy w historii udział Wielkiej Brytanii w Techsauce Global Summit, gdzie w GREAT Pavilion prezentowało się dziewięć pionierskich brytyjskich firm zajmujących się sztuczną inteligencją i danymi. Ponad 15,000 XNUMX miłośników technologii, inwestorów i firm zobaczyło możliwości komercyjne Wielkiej Brytanii w sektorach takich jak rolnictwo, finanse, klimat i inne. Szczyt był nie tylko prezentacją, ale także doświadczeniem edukacyjnym, obejmującym warsztaty na temat sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej, usługach publicznych oraz opracowanie solidnej krajowej strategii AI.

Komentując osiągnięcia tygodnia, komisarz Jego Królewskiej Mości ds. Handlu w regionie Azji i Pacyfiku, Natalie Black, podkreśliła, że ​​dzięki dobrze prosperującemu sektorowi technologicznemu o wartości 1 biliona dolarów i mogącemu się poszczycić ponad 160 jednorożcami technologicznymi, Wielka Brytania pragnie poszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną i współpracę w zakresie napędzania sztucznej inteligencji dla korzyść wszystkich.

Na zakończenie tygodnia Ambasada Brytyjska była gospodarzem „Nocy Turinga” w Icon Siam, w której wzięło udział ponad 150 urzędników, entuzjastów technologii i inwestorów. Ten wieczór był hołdem dla postępu w informatyce, co uwydatnił pokaz gry w sztuczki, rzucający światło na przełomowe wysiłki w zakresie dekodowania kodu Enigmy w latach czterdziestych XX wieku.

David Thomas, brytyjski Charge d'Affaires w Tajlandii, podsumował istotę tygodnia: „Tydzień AI w Wielkiej Brytanii reprezentuje rozwijającego się ducha współpracy między Wielką Brytanią a Tajlandią. Wspierając innowacje i wspierając etyczny rozwój sztucznej inteligencji, Wielka Brytania z entuzjazmem planuje przyszłość wraz z Tajlandią, gdzie sztuczna inteligencja jest wykorzystywana dla większego dobra”.

Mając za sobą tak udany tydzień, oba kraje są przygotowane na przyszłość, w której przodują technologia i współpraca.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/